Žiūrėkite: Kodėl Rusija grasina Lietuvai dėl Kaliningrado

Rusija perspėjo, kad gali „imtis veiksmų“ prieš Lietuvą po to, kai Vilnius pradės taikyti sankcijas per jos teritoriją tranzitu vežamoms ir į Kaliningradą patenkančioms Rusijos prekėms.

Tarp Lietuvos ir Lenkijos esantis eksklavas yra strategiškai svarbus Rusijai, kuri teritoriją įgijo po Antrojo pasaulinio karo.

Remiantis pranešimais, jame dabar yra šalies Baltijos šalių laivynas ir branduolinės raketos. Tai taip pat vienas svarbiausių šalies pramonės centrų ir vienintelis neužšąlantis Rusijos uostas.

Maskva naujus Lietuvos veiksmus pavadino „precedento neturinčiais“ ir „neteisėtais“.

Tuo tarpu Lietuva pareiškė, kad tik laikosi ES sankcijų Rusijai dėl jos invazijos į Ukrainą. Tam tikrų prekių, tokių kaip anglis, metalai ir statybinės medžiagos, importas ir tranzitas per ES draudžiamas.

ES parėmė Lietuvą, pabrėždama, kad maža Baltijos valstybė gerbia bloko sankcijas ir jokiu būdu nevykdo priemonių vienašališkai.

ES vyriausiasis diplomatas Josepas Borrellas anksčiau šią savaitę pabrėžė, kad „sausumos tranzitas tarp Kaliningrado ir kitų Rusijos dalių nebuvo sustabdytas ir uždraustas, nėra blokados“ ir kad „tęsiamas keleivių ir prekių tranzitas, kuriam nėra taikomos sankcijos“.

„Atsižvelgiant į Europos Sąjungos sankcijas, tam tikroms prekėms taikomi importo ir eksporto apribojimai, įskaitant draudimą vežti prekes tranzitu per Europos Sąjungos teritoriją. O Lietuva nedaro nieko kito, kaip tik įgyvendina Komisijos pateiktas gaires. “, – sakė jis žurnalistams.

Peržiūrėkite mūsų pranešimą aukščiau esančiame vaizdo įrašų grotuve.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer