Žiauraus elgesio su gyvūnais protrūkis Klaipėdoje: vieną jų – daužė su pavadėliu

Klaipėdos žiauraus elgesio su gyvūnais atvejai. Vieno metu šeimininkas pavadėliu primušė savo šunį. O štai kito šeimininko augintinis miesto centre kone mirtinai sukandžiojo laisvai laksčiusi keturkojį.

Tai jau ne pirma diena, kai klaipėdietė Danutė prie santuokų rūmų laukia italo, kurio augintinis sukandžiojo jos keturkojį.

„Nu tai turi ateiti valgyti. Sakė čia jis ateina į tą barą. Ateina jis čia visąlaik su šuniu valgyti. Bet vakar tai nebuvo jo čia. Matyt, jis dabar neis mėnesį kokį, kol užsimirš“, – sako pašnekovė.

Priminti Danutė italui nori tai, kad jo šuo žiauriai apkandžiojo moters augintinį, kuomet prisėdusi ant suoliuko ilsėjosi, o jos 7-erių metų pudelis Aras lakstė greta. Tačiau vėliau šeimininkė išgirdo šuns cypimą.

„Nu jis griebė už kaklo ir čia išplėšė viską. Siaubas“, – teigia Danutė.

Ginti augintinio pati Danutė pabūgo. Esą užpuolęs šuo – didelis, panašus į vilkšunį. Iš jo nasrų pudelį išvadavo netoli buvę žmonės.

„Toks žmogus iš ten atėjo, iš to „zakso“. Čia atėjo, iš nugaros jam spyrė, matyt, tas šuo paleido tą šuniuką. Tas bėgo vargšas pro mašinas, čia prisiglaudė prie manęs ir sėdi…sakau, einam namo. Ariukai, nemačiau, kad jam viskas čia suplėšyta“, – kalba pašnekovė.

Šeimininkė šunį vežė pas veterinarijos gydytojus, teko siūti žaizdas. Dabar kone kasdien reikia jas tvarstyti.

Užpuolusio šuns šeimininko Danutei padeda ieškoti ir dukra. Moterys apie įvykį pranešė policijai ir parašė socialiniame tinkle. Atsirado ne vienas liudininkas, matęs šią nelaimę. Žmonės Danutei ir pasakė, kur ji galėtų sutikti italą, kuris po šunų susikibimo dingo.

„Jisai nieko nesuprato, jis ėjo ir nuėjo. Ir viskas. Bet jis turėjo matyti, kad tas jo šuo sugriebė tą šuniuką. Jis turėjo matyti“, – pasakoja klaipėdietė Renata.

Sutikti šuns šeimininką moterys norėtų dėl kelių priežasčių.

„Pinigus tegu užmoka ir tegu eina jis po velnių. Man ten tegu išlaidas sumoka visas – 132 eurus“, – pasakoja šuns šeimininkė.

Kas šioje situacijoje kaltas, aiškinasi policijos pareigūnai.

Gyvūno laikymo taisykles pažeidusiam šeimininkui gresia bauda iki 300 eurų ir galimos žalos atlyginimas.

„Kiekvienas šeimininkas turėtų pažinti savo šunį. Turėtų žinoti, ką jis galėtų daryti. Jeigu jis žino, kad jo šuo gali užpulti kitą žmogų ar šunį, jis turėtų imtis priemonių, kad taip nenutiktų“, – kalba šunų prieglaudos įkūrėja Simona Šakinytė.

Anot pašnekovės, nepažįstantieji savo šunų, juos turėtų vedžioti su fiksuoto ilgio pavadėliais bei antsnukiais ir laikytis saugaus atstumo.

Laisvai lakstančių keturkojų šeimininkai turi prisiimti atsakomybę bei galimą riziką dėl savo šunų ir aplinkinių.

Gyvūnų mylėtojai tikina, kad agresyvūs ir pikti šunys tampa, kai su jais netinkamai elgiamasi.

Tuo metu kitas klaipėdietis užfiksavo įvykį, kuomet vienas vyriškis smurtauja prieš savo augintinį – keturkojį mušė pavadėliu.

Vaizdo įrašui išplitus socialiniame tinkle, policijos pareigūnai ėmė domėtis situacija.

Už žiaurų elgesį su gyvūnu gresia piniginė bauda nuo 50 iki 1200 eurų, areštas arba laisvės atėmimas iki 1 metų, taip pat galimas ir gyvūno atėmimas.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...