Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Viešnagė Šventojoje virto karu – kauniečiai nori įspėti kitus

122

Nenumaldomai artėjant paskutiniam vasaros mėnesiui, nemaža dalis žmonių dar tik planuoja savo atostogas ir ruošiasi kur nors vykti. Pailsėti prie jūros neseniai nusprendė ir kauniečių šeima, kuri neslepia, kad ši patirtis gerokai apkarto – jie iš nuomotojos ne tik neatgavo viso užstato, bet ir sulaukė įžeidinėjimų. Tuo metu nuomotoja sako, kad šeima nesilaikė susitarimų ir dabar ją viešai šmeižia.

Naujienų portalui tv3.lt Laura pasakoja, kad ji kartu su vyru ir trijų metukų vaiku ieškojo, kur galėtų apsistoti atostogoms prie jūros. Suradusi skelbimą per oficialią nuomos svetainę „Airbnb“, moteris parašė nurodytais kontaktais, tačiau nuomotoja paprašė susisiekti asmeniškai.

„Paskambinus dėl buto nuomos 4 paroms, atsiliepė moteris, vardu Inga, ir pirmiausia pasiūlė nuomotis tik kambarį (miegamąjį) tuo laikotarpiu, kai jie patys ten gyvens, tačiau mes atsisakėme, kadangi specialiai ieškojome dviejų kambarių buto, kad vaikas galėtų miegoti atskirame miegamajame.

Nuomotoja labai norėjo užpildyti visą savaitę, tad pasiūlė apsistoti visai pilnai savaitei, pasiūlydama geresnę kainą – para po 70 eurų, jeigu mokėsime grynais. Tuomet mums nereikėtų mokėti pagalvės mokesčio ir jai nereikėtų rodyti visų pajamų“, – dalijasi Laura.

Ji sako, kad sulaukė pasiūlymo grynais iškart sumokėti visą sumą, nes taip neva daro visi nuomininkai, tačiau Laura nusprendė būti atsargi ir sutarė dėl avanso.

Moteris neslepia, kad pirmas pokalbis telefonu paliko gerą įspūdį, nes nuomotoja bendravo mandagiai, paslaugiai, pasakė, kad šeima galės naudotis visais bute paliktais daiktais.

Nors iš pradžių Laura su vyru planavo atostogauti keturias paras, sulaukusi pakankamai gero nuomotojos pasiūlymo nusprendė pratęsti savo atostogas ir apsistoti visai savaitei.

„Tuomet Inga persigalvojo ir sakė, kad jau negalime apsistoti visai savaitei, nes jiems neapsimoka. Jau tada pasirodė keistas neapibrėžtumas dėl kainų ir laikotarpio, na, bet mes dar kartą pakoregavome savo atostogų planus ir sutarėme dėl galutinės kainos už 5 paras – 315 eurų.“

Išvykimo išvakarėse sutarta kaina pasikeitė

Laura nuomotojai pervedė 50 eurų avansą, o likusią sumą susitarė atiduoti bute, kai susitiks. Tačiau išvažiavimo į Šventąją išvakarėse moteris staiga sulaukė dar vienos žinutės.

„Inga parašė, kad kaina didėja 25 eurais (plius 10 eurų pagalvės mokestis, kurio pati pradžioje siūlė nemokėti, jeigu atsiskaitysime grynais, ir plius 15 eurų už valytojos paslaugas). Jei nesutinkame mokėti daugiau, tada mums išvis buto nenuomos.

Dabar jau žinau, kad taip ir reikėjo padaryti, susigrąžinti avansą, bet atostogos buvo suplanuotos, daiktai sukrauti į mašiną, o vaikas miega, žinodamas, kad ryte važiuosim prie jūros. Naktį neieškosi naujos vietos, o variantas važiuoti su vaiku ir pajūryje atsitiktinai ieškotis vietos gyventi tikrai netinka“, – pasakoja Laura.

Ji paskambino nuomotojai ir pasiteiravo, kodėl staiga kaina pasikeitė, tačiau pokalbis nebuvo iš maloniųjų:

„Inga skundėsi pasikeitusia patentų tvarka ir pyko ant mūsų, kodėl mes nieko neišmanome apie patentus, individualias veiklas, jų mokesčius ir panašiai. Taip pat perspėjo, jog prie durų skambučio yra kamera ir jie gali matyti, kas įeina ir išeina iš buto – jai atrodė neįtikima, kad bute apsistosim tik trise.

Pasakė, kad jei bus daugiau žmonių, nuomos kaina kils, o aš atsakiau, kad tuomet pati galės įsitikinti, jog būsime tik mes. Dar paprašė 100 eurų užstato, nes manė, kad atvažiavę specialiai niokosim butą. Nenorim gadintis atostogų, todėl sutinkam ir su padidėjusia kaina, ir pervedam užstatą, nes esam tvarkinga ir tikrai nieko neplanuojam gadinti dėl nemalonaus pokalbio“, – sako Laura.

Visiems teko miegoti viename kambaryje

Moteris pasakoja, kad atvykus į butą Elijoje, susitiko su nuomotoja, kuri patikino, kad galima naudotis viskuo, kas yra bute.

„Ji parodė ir kur yra papildoma patalynė, pasiūlė neperšlampamą paklotuką vaikui, tačiau atsisakėme jo, nes mergaitė naktį miega su sauskelnėmis.

Nors miegamajame buvo dvi lovos, mums buvo paklota tik viena. Galvojome, kad, na, nesvarbu, nes vis tiek planavome miegoti svetainėje, atskirai nuo vaiko, tačiau Inga pasakė, kad minkštas kampas svetainėje sulūžęs ir jo ištiesti negalima.

Gaila, tačiau suprantame, kad visi turėsime miegoti viename kambaryje. Apie sulūžusį kampą Inga telefonu neminėjo, nors ji gyveno tame bute visą savaitę. Tiesa, paprašė, kad jeigu išnaudosime labai daug rankšluosčių, juos išvykimo dieną ryte įdėti skalbti į skalbimo mašiną, bet apie nešvarią patalynę nebuvo nė kalbos“, – prisimena kaunietė Laura.

Ji pasakoja, kad paklojo dukrai šalia esančią lovą ir panaudojo du pagalvių užvalkalus, nes kartais naktį tenka prie jos atsigulti, jei mergaitė miega neramiai. Taip pat pirmą naktį moteris paėmė ir vieną papildomą antklodės užvalkalą, nes antklodė buvo labai šilta, dėl to vaikas prakaitavo.

Neatgavo viso užstato ir dar sulaukė keiksmažodžių

Laura pasakoja, kad prieš išvykstant butą paliko tvarkingą:

„Švarių rankšluosčių po mūsų palikome pilną spintą, tad mūsų naudotų nedėjome skalbti, visus skalbinius tvarkingai sudėjome į skalbinių krepšį. Iš vakaro butą išsiurbėme, suplovėme indus, viską sudėjome į vietas, išnešėme šiukšles, net sulankstėme ir sudėjome Ingos paliktus džiūti skalbinius.“

Laura su vyru buto raktus nuvežė kitiems nuomininkams, nes Inga gyvena ne Šventojoje. Pokalbio metu ji pažadėjo užstatą grąžinti, kai tik ateis valytoja ir įsitikins, kad bute niekas nesugadinta.

„Mums išvykus, Inga iškelia skandalą dėl vieno papildomai naudoto antklodės ir pagalvės užvalkalo. Pats butas buvo tvarkingas, ji matė tai valytojos jai siųstose nuotraukose.

Į moters užgauliojimus susirašinėjant nekreipiame dėmesio, mandagiai atsiprašome, nors ir nelabai suprantame už ką. Vakare paskambina Ingos vyras pasidomėti, kokia čia situacija dėl užstato. Viską paaiškiname ir atsisveikiname su juo, o jis patikina, jog viską išspręsime“, – prisimena Laura.

Tačiau vietoj 100 eurų, kuriuos kaip užstatą sumokėjo šeima, jie atgavo 70 eurų:

„Paskambinus pasidomėti, kodėl trūksta 30 eurų, Inga pradėjo šaukti, meluoti, teigdama, jog žadėjome miegoti vienoje lovoje. Ji teigė, kad valytoja jai turėjo skolinti savo patalynę ir man nesugrąžinti 30 eurų sudaro būtent tos patalynės nuomą. Bandant pasakyti, kad net patalynės nuomos kaina yra neadekvati, pasakė „Eik n***i“ ir padėjo ragelį.“

Nori įspėti kitus

Laura šia patirtimi nusprendė pasidalinti feisbuke, nes norėjo apsaugoti kitus žmones. Tačiau paviešinus istoriją ir susirašinėjimus, moteris sulaukė grasinimų ir įžeidinėjimų. „Sėdėsi teisme ir mokėsi už viską, ką pridarei. Varna tu varna“, – rašė Inga pašnekovei.

„Turėjome labai gerą pamoką nepasitikėti pirmu įspūdžiu ir geranoriškumu. Tačiau po tokio bendravimo, savavališkai pasisavintų pinigų ir absurdiško melo, negalėjome nutylėti.

Manome, kad tokius nesąžiningus žmones reikia viešinti, galbūt apsaugosime kitus nuo panašios patirties, nes, kaip paaiškėjo iš komentarų po pasidalinta istorija, mes nebe pirmi, kuriems moteris nenorėjo grąžinti avanso“, – tv3.lt sako Laura.

Nuomotoja sako jaučianti, kad buvo apgauta

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su nuomotoja Inga, ji neslepia, kad ši patirtis labai nemaloni, o noras padėti žmonėms tarsi atsisuko prieš ją pačią.

„Kai gyvenime daugiau skambins žmonės ir prašys nuolaidų, pasakysiu: ačiū, viso gero. Aš jiems padariau didžiulę nuolaidą ir pasakiau, kad yra papildomų sąlygų, pavyzdžiui, jei sunaudos daug rankšluosčių, kad sudėtų juos į skalbimo mašiną ir išskalbtų, nes po jų atvyks kiti žmonės.

Apskritai, kai ji pasakė, kad neturi pinigų apartamentams, aš pasiūliau gyventi kambaryje, bet ji pasakė, kad nenori, nes nėra pratę miegoti ir valgyti vienoje erdvėje. Bet jeigu aš neturiu pinigų, tai nežiūriu buto su 8 miegamomis vietomis. Aš jai nuoširdžiai pasiūliau net kitus variantus, kuriuos nuomoju ne aš, kad tik būtų pigiau“, – sako Inga.

Ji pasakoja, kad jau iš pat pradžių pagalvojo, kodėl dviem suaugusiems ir mažam vaikui reikalingas toks didelis butas, kuriame gali miegoti aštuoni asmenys. Nuomininkės paaiškinimas buvo toks, kad jie nėra įpratę valgyti ir miegoti vienoje erdvėje. Tačiau Inga mano, kad buvo paprasčiausiai apgauta:

„Kai jie atvyko, parodžiau, kad čia yra paklota lova, nes prieš tai man sakė, kad su mergaite miegos vienoje lovoje. Tačiau vėliau buvo paklota dar viena lova ir dar vienas užvalkalas paslėptas skalbinių dėžėje, pačioje apačioje ir uždengtas rankšluosčiais. Todėl aš esu praktiškai tikra, kad žmonių bute buvo mažiausiai 5 ar 6.“

Su tokia situacija situacija susiduria pirmą kartą

Inga sako, kad viso užstato negrąžino, nes buvo papildomai panaudotas vienas pilnas patalynės komplektas ir vienas užvalkalas, dėl ko tartasi nebuvo.

„Ji man sako, kad aš leidau naudoti visą patalynę, bet aš sakau – Laura, aš taip net negalėčiau pasakyti, žinodama, kad po jūsų atvyks kiti 7 svečiai. Ji man sako: o kodėl jūs nepasakėte, kad po mūsų atvyks svečiai? Ir aš tada labai supykau. Kodėl aš iš viso turiu ką nors aiškintis?

Tik dėl to, kad buvo panaudota dar vienas patalynės komplektas ir dar vienas užvalkalas, tik dėl to aš užstatą grąžinau 70 eurų, tik dėl to, kad buvo daugiau žmonių. Aš įtariu, kad jie mane apgavo, pasiteisindami tuo, kad negali vienoje erdvėje miegoti ir valgyti.

Man nuoširdžiai atrodo, kad aš jai turėjau sumokėti už jos atostogas. Ji visiškai nevykdė mūsų susitarimo, nors gavo didžiules nuolaidas. Man trūko kantrybė, nes kantrybė trūktų bet kam, o kad pavadinau ją varna, tai nėra įžeidimas“, – tv3.lt sako nuomotoja.

Ji neslepia, kad su tokia situacija gyvenime susiduria pirmą kartą. Moteris sako nuo pat pradžių turėjusi keistą įtarimą, o galiausiai nuojauta jos ir neapgavo.

„Aš ir vyrui sakiau, kad man atrodo, su jais bus bėdų, nereikia įsileisti. Bet pagalvojom, kad jauna šeima su mažu vaiku, tegul važiuoja. Kaip sakoma, įsileisk kiaulę į bažnyčią.

Tai buvo pirmieji nuomininkai, iš kurių aš paėmiau užstatą, įtardama, kad kažkas yra ne taip. Nė vieni nuomininkai pas mus prieš tai nėra palikę užstato.

Niekada nėra pas mus buvę tokių cirkų nei su vienais nuomininkais, visi parašo – ačiū, grįšime, nes viskas bute palikta nuo iki. Aš ir jai daviau, pavyzdžiui, putas, nes buvo karšta diena, kad turėtų kuo pasitepti, jei nudegs. O gavau tokį atlygį“, – nusivylimo neslepia Inga.

www.tv3.lt

Comments are closed.