Utenoje globėjai mušė keturis globoti paimtus vaikus, baudė vien už susirašinėjimą feisbuke

Nors teigiama, kad iš probleminių šeimų pas globėjus perkelti vaikai būna saugesni, kartais savanoriškai globoti juos apsiimantys asmenys patys tampa smurtautojais prieš mažuosius. Panevėžio apygardos teismas patvirtino, kad globėjų pora iš Utenos skriaudė keturis globoti paimtus vaikus.

Neviešai išnagrinėtos bylos duomenimis, nuteistieji, kurių teatskleidžiami inicialai, 2017 m. vasarį keletą dienų mušė tris globoti paimtus vaikus. Kad prieš mažamečius smurtaujama, pastebėjo vaikų darželio darbuotojai, pamatę ant visų vaikų kūnų mėlynes.

Vyras taip pat buvo nuteistas už tai, kad 2015 m. lapkritį kilus konfliktui mažametę globotinę mušė per veidą ir pakaušį, tampė po namus už rankų ir drabužių.

Utenos apylinkės teismo Utenos rūmai dar 2018 m. lapkričio 15 d. pripažino abu globėjus kaltais dėl smurto prieš globotinius – V. S. buvo skirta 3766 eurų bauda, o O. S. skirta 3012,8 euro bauda, abiem nuteistiesiems dvejiems metams uždrausta užsiimti socialine globa.

Pastarasis nuosprendis įsiteisėjo tik šiomis dienomis, kadangi abu globėjai buvo jį apskundę Panevėžio apygardos teismui. Globėjai teigė, kad per 14 metų, kol prižiūri vaikus, nė karto nėra panaudoję smurto, tačiau neįtiko socialiniams darbuotojams, kurie paveikė neįgalius vaikus, kad šie duotų parodymus. V. S. taip pat teigė 2015 m. lapkritį nemušęs buvusios globotinės – esą mergaitė jį apkalbėjo keršydama už tai, kad jai neleido draugauti su vaikinais.

Panevėžio apygardos teismas atmetė šiuos skundus, kadangi, kaip nustatyta, vaikų darželį lankę globotiniai buvo apklausti laikantis visų taisyklių, apklausų metu dalyvavo psichologas.

Gan iškalbingi byloje 2015 metais muštos mergaitės parodymai. Tiek jai, tiek kitai globotinei globėjai buvo uždraudę bendrauti su berniukais, neleido turėti telefonų, neduodavo kišenpinigių, draudė bendrauti su bendraamžiais socialiniuose tinkluose.

Kai 2015 m. lapkritį, šeimynoje gyvenantis kitas vaikas globėjui įskundė, kad ji turinti paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“, O. S. namuose į kambarį pakvietė ją ir kitus šeimynos vaikus, jai griežtai liepė prisijungti prie paskyros ir O. S. garsiai visiems skaitė jos paskyroje buvusias asmeninio pobūdžio žinutes, tyčiodamasi iš jų turinio. Tuo metu V. S. delnu skaudžiai smogė mergaitei į veidą, sakydamas „čia tau už tai, kad mus išdavei“.

Pasak nepilnametės, globėjai ne tik tyčiojosi, garsiai skaitydami jos susirašinėjimą su berniuku, bet ir prirašė jos vardu įžeidžiančių komentarų, o vien bendravimą su vaikinais laikė ištvirkimu.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...