Unikauskas atskleidžia: rinkitės šiuos koldūnus – jie sveikiausi

Visur kalbama, kad koldūnai nėra sveikas pasirinkimas, bet žmonės vis tiek juos valgo. Vieni juos nuolatos laiko savo šaldikliuose juodai dienai, kiti jų nusiperka bent kartą į savaitę, o štai treti neretai pasigamina ir patys naminių gardžių koldūnų. Profesorius Alvydas Unikauskas LRT laidoje „Klauskite daktaro“ atskleidė, kaip pasirinkti pačius sveikiausius koldūnus.

Profesorius A. Unikauskas laidoje įvardijo, kad yra trys esminiai dalykai, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį, renkantis koldūnus.

KAINA

Daugelis neretai galvoja, kad pirkdami brangesnę prekę, jie gaus ir aukštesnės kokybės gaminius. Tačiau profesorius A. Unikauskas laidoje atliko vieną eksperimentą ir palygino dviejų skirtingų gamintojų koldūnų sudėtį, viena pakuotė kainavo 1,30 eur, kita – 4,99 eur.

Profesorius pabrėžia, kad visada verta atkreipti dėmesį, kuris produktas sudėtyje rašomas pirmiausia, vadinasi, jo bus daugiausia.

Pigesnių koldūnų sudėtis buvo: tešla, mėsos įdaras 45 proc., koldūnų tešla: kvietiniai miltai, geriamasis vanduo, druska, mėsos įdaras: kiauliena 42 proc., jautiena 20 proc., svogūnai, geriamasis vanduo, sojų baltymai, druska, prieskoniai.

Brangesnių koldūnų sudėtis buvo: kietųjų kviečių miltai, kiaušinių tryniai, geriamasis vanduo, mėsos įdaras: jautienos kumpis 30 proc., morkos, svogūnai, baravykai, džiūvėsiai, kiaušinių tryniai, druska, pipirai.

Taigi, paaiškėjo, kad pigesniuose koldūnuose mėsos buvo net gi daugiau.

Profesorius A. Unikauskas neslėpė nuostabos dėl daugiau nei tris kartus besiskiriančios koldūnų kainos, tačiau pabrėžė, kad visada verta skaityti sudėtį ir ne visada brangiausia prekė yra sveikiausia.

SUDĖTIS

Tikriausiai visiems aišku, kad prieš perkant koldūnus vertėtų perskaityti jų sudėtį. Tačiau ko joje ieškoti ir kaip atskirti, kokie koldūnai yra kokybiški?

Profesorius A. Unikauskas atskleidžia, kad svarbiausia yra atkreipti dėmesį į mėsos ir tešlos santykį. Idealiausia būtų, jeigu mėsos būtų net daugiau nei tešlos.

„Renkantis koldūnus, labai svarbu, kiek juose yra mėsos ar kito įdaro. Geriausia būtų, jeigu mėsa sudėtyje būtų parašyta pirmiau nei tešla. Tai reiškia, kad mėsos produkte yra daugiausia. Rinkitės koldūnus, kuriuose mėsos ir tešlos santykis yra panašus. Rinkitės kuo natūralesnės sudėties koldūnus, kuo mažiau ingredientų – tuo koldūnai bus sveikesni“, – pataria profesorius.

PAKUOTĖ

Žinoma, daugelis prieš renkantis koldūnus, tiesiog pasižiūri ar pakuotė nėra pažeista. Tačiau prieš perkant koldūnus, vertėtų kur kas kruopščiau apžiūrėti jų pakuotę.

„Puikus būdas patikrinimui, pažiūrėti, ar pakelis yra be šerkšno – tai galioja visiems šaldytiems gaminiams. Jeigu pakelyje yra susidaręs šerkšnas, vadinasi, koldūnai anksčiau buvo atšildyti, o vėliau vėl užšaldyti. Dar vienas paprastas būdas – pakratyti pakuotę ir pasižiūrėti, ar koldūnai nėra sulipę. Jeigu koldūnai yra sulipę, vadinasi, jie buvo atšildyti, o per tą laiką galėjo ir sugesti. Sugesti nebūtinai reiškia, kad atidarysite pakelį ir iš karto tai pajausite, skonis ir kvapas gali būti nepakitęs, tačiau viduje per tą laiką galėjo prisikaupti bakterijų, kurių karštas vanduo nesunaikins“, – atskleidžia A. Unikauskas.

Profesorius rekomenduoja rinktis koldūnus popierinėje pakuotėje. Jose koldūnai išlieka natūralesnėmis sąlygomis ir gauna šiek tiek kvėpavimo.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...