Ukraina gedi: laidojamas girtų policininkų nužudytas penkiametis

Ukraina laidoja girtų policininkų nušautą penkiametį berniuką. Kartu su žmonių skausmu auga ir pyktis ant valdžios. Protestai, reikalaujantys iš posto trauktis vidaus reikalų ministrą, šiandien surengti 10-yje miestų.

70 kilometrų nuo sostinės Kijevo esančiame Chmelnyckio Perejeslavo miestelyje gedulas. Laidojama visą šalį sukrėtusio nusikaltimo auka – vos penkerių metų berniukas Dmitrijus. Ne tik artimieji, bet dešimtys susirinkusių žmonių nesulaiko ašarų.

Berniukas mirė nuo girtų policininkų rankos. Pastarieji smarkiai įkaušę šaudė į skardines gyvenamojo namo kieme. Tačiau vienas iš šūvių skriejo pro šalį ir mirtinai sužeidė mažametį. Nors policininkai savo nusikaltimą bandė nuslėpti sakydami, kad jis galvą susižeidė nugriuvęs pats, medikai, bandę gelbėti vaiko gyvybę, atskleidė tiesą.

Šalyje kilus skandalui, iš posto vietos policijos vadas jau pasitraukė, tačiau vietiniai žmonės, negalintys atsigauti po nusikaltimo, sako, kad dėl to geriau nei kiek nesijaučia.

„Mūsų mieste visiškas chaosas, visiškas chaosas. Žmonės, kurie yra visiškai nepatikrinti, dirba policijoje. Jie turi leidimus nešioti ginklus ir šaudyti šiais ginklais į vaikus. Mūsų vietos valdžia nieko nesiima, nieko nedaro ir tyli. Visi tyli, suprantate?“, – kalbėjo vietos gyventoja Irina Sereda.

Kol miesto bendruomenė laidoja berniuką, visoje šalyje ir toliau auga nepasitenkinimas policijos darbu. Kijeve ir mažiausiai 10-tyje kitų miestų šią savaitę dėl nužudymo surengti audringi protestai. Demonstrantai teisėsaugą kaltina korupcija ir dažnų policijos nusižengimų dangstymu.

Nors šalies prezidentas Volodymiras Zelenskis pareiškė padarysiantis viską, kad nubaustų kaltus, kai kurie ukrainiečiai netiki, kad kaltiems patruliams atsisakius duoti parodymus ir dingus tokiems svarbiems įkalčiams kaip mirtiną kulką paleidęs ginklas, jie sulauks pelnytos bausmės.

„Man sunku rinkti žodžius. Nuoširdžiai tikiuosi, kad taip viskas nesibaigs ir kaltieji bus nubausti. Galiu pasakyti tik tiek”, – emocijų netvardė nužudytojo berniuko šeimos draugas Dmytro Karman.

Ukrainoje vidaus reikalų ministro atsistatydinimo jau reikalauja ne tik įpykę demonstrantai. Internete dešimtis tūkstančių parašų surinko peticija reikalaujanti nedelsiant sustabdyti jo darbą. Visgi įtakingas vidaus reikalų ministras – Arsenas Avakovas, nepaisant kritikos ir kaltinimų daugelį metų nesugebant reformuoti šalies policijos, trauktis sako neketinantis.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...