Teismas teigia, kad ES lygybės agentūros laikinieji darbuotojai nėra traktuojami vienodai

Lietuvos teismo sprendime pabrėžta, kad Europos lyčių lygybės institutas (EIGE) nevykdo ES teisės aktų dėl vienodo požiūrio į laikinuosius darbuotojus.

Advokatas Rytis Rudzinskas, gynęs penkis buvusius Vilniuje įsikūrusios agentūros darbuotojus, „Euronews“ sakė, kad jo klientų atlyginimai gerokai mažesni nei eilinių darbuotojų, nors jie EIGE dirbo apie trejus metus.

Jo klientai buvo įdarbinti per laikinojo personalo įdarbinimo įmonę, – sakė Rudzinskas.

EIGE sakė Euronews, kad buvę laikinieji darbuotojai uždirbo nuo 630 iki 680 eurų per mėnesį, palyginti su 1300-1400 eurų statutiniams darbuotojams, atliekantiems panašias užduotis.

Su įdarbinimo agentūra „sutartis buvo sudaryta per atvirą viešųjų pirkimų procedūrą, parengtą konsultuojantis su teisės ekspertu, turinčiu darbo teisės taikymo patirties“, – „Euronews“ sakė EIGE.

Teismas nurodė, kad laikinieji darbuotojai turėtų gauti vienodą atlyginimą už vienodą darbą ir nurodė, kad kiekvienas iš penkių buvusių darbuotojų gautų po 4000 eurų kompensaciją už diskriminaciją.

Šią sumą turi sumokėti įdarbinimo agentūra, tačiau EIGE bus atsakinga už žalą, jei rangovas to nepadarys.

Paradoksas, anot Rudzinsko, yra tas, kad nutarimas grindžiamas į Lietuvos teisę perkeltais ES teisės aktais – ES laikinojo darbo direktyva garantuoja, kad per įdarbinimo agentūras dirbantiems asmenims bus mokamas vienodas atlyginimas ir sąlygos toje pačioje įmonėje dirbantiems tą patį darbą.

Tačiau, EIGE teigimu, agentūroje dirbantys laikinieji darbuotojai neatlieka tų pačių užduočių kaip statutiniai darbuotojai. „Jos visada yra siauresnės apimties ir neapima finansinių įsipareigojimų ar kitų įsipareigojimų“, – nurodė agentūra.

„Laikydamiesi įsipareigojimo sąžiningai ir vienodai elgtis su visais institute dirbančiais kolegomis, visapusiškai gerbdami teisinę bazę, reglamentuojančią jų įdarbinimo sąlygas, toliau analizuojame visus teisiškai pagrįstus ateities žingsnius ir aptariame juos su rangovu. EIGE sakė.

Šalys per 30 dienų turi apskųsti sprendimą.

Šis straipsnis buvo pakeistas, kad atspindėtų EIGE pastabas.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer