Teismas atsakė, kiek „verti“ Henriko Daktaro dantys

Vilniaus apygardos administraciniame teisme (VAAT) paskelbtas nuosprendis Kauno nusikalstamo pasaulio autoriteto Henriko Daktaro byloje.

Nuteistasis iki gyvos galvos H. Daktaras daug metų kovojo už tai, kad jam būtų atlyginta dar Lukiškių kalėjime-tardymo izoliatoriuje padaryta žala, kai jis negavo rašymo priemonių bei negalėjo už savo lėšas susitvarkyti dantų.

Dėl nesudarytų galimybių gauti odontologų paslaugas iš valstybės H. Daktaras prašė jam priteisti 10 140 eurų neturtinei žalai atlyginti.

VAAT priėmė sprendimą, kad Henytės skundas yra nepagrįstas, todėl jam iš valstybės nebus priteista nė cento. Šis teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Tuo pačiu teismas įpareigojo Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos, kurioje šiuo metu bausmę atlieka H. Daktaras, vadovybę suteikti galimybę Henytei gauti tušinukų bei odontologo paslaugas. Naujienų portalo tv3.lt žiniomis, visa tai H. Daktarui Pravieniškėse jau buvo suteikiama dar iki šio teismo sprendimo.

Dviprasmiška situacija

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad dėl šio skundo buvo bylinėjamasi jau keletą metų. Per tą laiką H. Daktaras ne tik buvo perkeltas į Pravieniškių pataisos namus-atvirąją koloniją, bet ir įvyko Lukiškių kalėjimo reorganizacija. Nors dabar Henytė ir gauna tai, ko anksčiau neprisiprašydavo, bet iš valstybės reikalavo pinigų už praeities „nuodėmes“.

„Šioje byloje iš esmės kalbame apie tai, kad Lukiškių kalėjimas nesudarė tinkamų sąlygų H. Daktarui, tai yra neleido jam naudotis tušinukais bei nesuteikė galimybės išspręsti kilusias problemas su dantimis.

Lukiškių kalėjimo atstovai įvairiais būdais ir mistiniais raštais neleido jam susitvarkyti dantų. Nors anksčiau jau buvo priimtas H. Daktarui palankus teismo sprendimas, bet vėliau jis buvo panaikintas.

Aukštesnės instancijos teismas įpareigojo šią bylą nagrinėti iš naujo, nes anksčiau buvo ne taip suformuluoti reikalavimai. Jie buvo pateikti kitais žodžiais, todėl teismas priėmė sprendimą interpretuodamas viską savaip“, – pasakojo E. Pavlovičius.

Advokato teigimu, iš valstybės reikalaujama kiek daugiau kaip 10 tūkst. eurų suma buvo nustatyta remiantis teismų praktika: „Nėra aiškių kriterijų neturtinei žalai nustatyti. Kiekviena byla yra vertinama individualiai. Juk H. Daktaras neprašė apmokėti dantų gydymo išlaidų. Jis pasakė, kad pats susimokės. Tikrai nebuvo protinga jam neleisti susimokėti už dantų gydymą.“

Tušinukų „kriminalas“

Anksčiau H. Daktaras buvo nurodęs, kad antstolio potvarkiais yra areštuotos jo sąskaitos, todėl jis negali nusipirkti rašymo priemonių (tušinukų). Nors kalėjimo administracija nedraudžia gauti siuntinių iš namų kartu su laikraščiais, žurnalais, popieriumi ir vokais, tačiau H. Daktaro artimiesiems siunčiant rašymo priemones (tušinukus), kalėjimo administracija jas perduoti atsisakydavo.

Henytė teigė, kad nors valstybė jam skirdavo 11,40 euro per mėnesį siekiančią išmoką, tačiau šiais pinigais jis negalėdavo pasinaudoti, nes Lukiškių kalėjimo administracija nuskaičiuodavo pinigus išlaidoms už elektros energiją apmokėti.

Taip pat H. Daktaras prašė Lukiškių kalėjimo administracijos nuvežti jį į ligoninę pas gydytoją odontologą arba leisti gydytojui atvažiuoti į Lukiškių kalėjimą ir vietoje atlikti dantų implantavimo procedūrą, tačiau jam tokios paslaugos nebuvo suteiktos.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...