Sveikuolė į veną susileido sulčių: gydytojai vos spėjo atgaivinti

Internete sklando įvairių „liaudiškų“ būdų gerinti savo sveikatą. Dažniausiai tai bus „užsidėkite česnaką ant ausies“ tipo placebas. Tačiau kai kurie saviveikliniai metodai gali baigtis itin skausmingai ir liūdnai. Viena moteris sumąstė, kad susileisti sau į veną įvairių vaisių sulčių mikstūrą bus gera idėja. Ir vos nesumokėjo už tai savo gyvybe.

Viena kinė susileido sau į veną 20 rūšių įvairių vaisių mišinio, tikėdamasi, kad tai padės pagerinti jos sveikatą, rašoma BBC.

Tačiau vienintelis „pagerėjimas“ kurio ji sulaukė, buvo atsidūrimas ligoninėje. Iš pradžių 51-erių moteris skundėsi pakilusia temperatūra ir odos niežėjimu. Vėliau, kuomet apstulbę Xiangnan universiteto Hunane gydytojai pastebėjo, kad moteriai sutrinka kepenų, širdies, plaučių ir inkstų veikla, jai teko prisipažinti ką padarė.

Sėkmė nuo moters nenusisuko – ligoninėje jai užteko pabūti tik penkias dienas. Tiesa, medikams teko paguldyti ją į intensyvios terapijos palatą, tačiau netrukus ji jau buvo iš jos išrašyta.

Sultys – ne tas pats, kas vaisiai

Žiniai pasklidus socialiniuose tinkluose, moters „žygdarbis“ sulaukė daugiau nei dešimties tūkstančių pasidalijimų. Kai kurie vartotojai atkreipė dėmesį į prastą žmonių bazinių medicininių žinių lygį, rašoma „iflscience.com“.

Savaime suprantama, intraveninis sulčių „vartojimas“ yra labai bloga idėja. Tačiau sveikos gyvensenos ekspertai dažnai pabrėžia ir tai, kad sulčių, kaip natūralių vaisių pakaitalo, dažnas vartojimas taip pat nėra labai gerai.

2012-aisiais atlikta apklausa parodė, kad trečdalis mažus vaikus auginančių tėvų laiko vaisių sultis tinkamu pakaitalu tikriems vaisiams. Tačiau taip iš tiesų nėra. Išgaunant sultis yra netenkama daug svarbių medžiagų (antioksidantų, vitaminų, fitotropinių medžiagų ir mineralų) esančių odelėse, sėklose ir minkštime, vietoje to gauna daug cukraus. Žmogus kartu su sultimis, dėl jų daug lengvesnio ir greitesnio suvartojimo, negu krapštymasis su tikrais vaisiais, suvartoja daug daugiau cukraus. Pavyzdžiui, apelsinų sulčių stiklinėje gali būti ir šeši arbatiniai šaukšteliai cukraus – panašiai tiek, kiek „Coca Cola“ skardinėje.

Sulčių vartojimo atveju situacija apsunkinama dar labiau dėl tiesioginio cukraus (nėra virškinamo minkštimo) patekimo į kraują – jau nekalbant apie tiesioginį jų suleidimą į veną.

2013-aisiais Harvardo visuomenės sveikatos mokykloje buvo atliktas tyrimas, kuris nustatė, kad dalyviai, kurie valgė tikrus vaisius sumažino 2-ojo tipo diabeto riziką, ir atvirkščiai, tie kurie gėrė vaisių sultis šią riziką išaugino.

Kaip ir daugeliu atveju, taip ir čia – būtina pasverti, kas svarbiau. Tačiau jeigu pradėjote vaisių sulčių detoksikacijos programą – jokiais būdais negalima to daryti intraveniniu būdu.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...