Šunys mirtinai sugraužė kūdikį, kol motina buvo išėjusi į kiemą

Tomske (Rusija) naminiai šunys – aviganis ir rotveileris – mirtinai sužalojo vos kelių mėnesių mergaitę, kurią mama trumpam paliko namuose be priežiūros. Moteris vėliau aptiko vaiką su žaizdomis ant galvos ir kaklo. Išgelbėti kūdikio atvykusiems medikams nepavyko – mažylė mirė jau kitą dieną.

Tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą dėl mažylės mirties nuo naminių gyvūnų įkandimų, skelbiama teisėsaugos atstovų pranešime spaudai. Motinai gresia iki dviejų metų kalėjimo.

Pareigūnų duomenimis, vieno iš Tomsko privačių namų rajono gyventoja išėjo į kiemą, o savo vos mėnesio sulaukusią dukrą paliko vaikiškoje lovytėje namuose. Patalpose taip pat buvo vokiečių aviganis ir rotveileris. Grįžusi namo moteris aptiko savo dukrą ant sofos su daugybiniais sužeidimais, „panašiais į gyvūnų dantų žymes“.

Vaikas buvo skubiai nugabentas į vietos ligoninę, tačiau išgelbėti mažylės nepavyko – jau kitą dieną ji mirė nuo patirtų traumų.

Tyrėjai apžiūrėjo įvykio vietą, paskyrė teismo medicinos ekspertizę ir kaip įtariamąją apklausė žuvusio vaiko motiną bei liudininkus.

Patarimas kūdikį auginantiems – šunį laikykite aptvare

Kinologų klubo „Aksiom“ vadovės Anos Skopinovos teigimu, namų augintinių agresyvaus elgesio priežastis yra neteisingas auklėjimas ir šeimininkų atsakomybės trūkumas.

„Šunys niekada ir niekur nebūna kalti. Jie taip sutverti, kad arba jų charakterį formuoja šeimininkas, arba jie suformuoja savo pasaulį patys. Jeigu žmogus įsigyja šunį, neauklėja jo, jis auklėjasi pats, kaip plastilinas, nesuvokdamas, pavyzdžiui, kaip reikia elgtis namie: tai, kas nėra draudžiama, tai yra leidžiama“, – cituojama ekspertė „gazeta.ru“.

Viena iš pagrindinių taisyklių šeimoms su mažais vaikais, jos teigimu, – bet kokios veislės šunys namie turi būti laikomi narvuose. Ji mano, kad šunys negatyviai reaguoja į šuns atsiradimą namuose, nes tuomet augintiniai nebesulaukia tiek dėmesio, kiek buvo pripratę sulaukti.

„Ir štai gimė jų bėdų priežastis. Gyvūnai panoro pašalinti savo kančių priežastį, kad juos ir vėl mylėtų, kasytų ir niurkytų. Juk šunys – tai vienos funkcijos padarai“, – pažymėjo agentūros pašnekovė.

A. Skopinova spėjo, kad Tomsko gyventojos šunys galėjo būti dresuoti ir išauklėti, tačiau, visuomet dera prisiminti saugumo taisykles. Ji įsitikinusi, kad tragedija Tomske – tai žmonių neatsakingumo, o ne gyvūnų elgesio, problema.

„Mes juk nekaltinsime mašinos, kuri užvažiavo ant pėsčiojo, ją juk kažkas vairavo. Ir čia lygiai taip pat“, – pažymėjo ekspertė.

Šunų apkandžioti mažamečiai nėra retas atvejis, nepriklausomai nuo šalies. Todėl šunų auginimo ekspertai visuomet pataria imtis papildomų saugos priemonių.

 

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...