Sukrečiančiu Lietuvos rinkimų rezultatu pergalę skelbia agrariniai naujokai

Lietuvos visuotiniuose rinkimuose buvo netikėtas rezultatas – pergalę iškovojo politikos naujokai Valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Agrarinis blokas turi laimėti nuo 54 iki 56 vietų iš 141 parlamento nario – tai didžiausia vienos partijos pergalė per 20 metų.

Jo sėkmė – po partijos lyderio Sauliaus Skvernelio vykdomos kampanijos.

Jame dominavo tokie klausimai kaip maži atlyginimai ir kaip sustabdyti Lietuvos darbuotojų srautą į kitą ES šalį.

Koalicija šiuo metu yra ant kortos, tačiau partijos pirmininkas milijardierius pramonės ūkininkas Ramūnas Karbauskis iškėlė galimybę sukurti technokratinę vyriausybę.

Labiausiai mėgstama laimėti partija buvo Lietuvos konservatyvi Tėvynės sąjungos partija, tačiau ji užsitikrino tik antrąją vietą su 31 mandatu. Jų vadovas Gabrielius Landsbergis teigė, kad rezultatai rodo, kad šalyje norisi pokyčių.

Trečioje vietoje atsiliko dabartinė valdančioji partija – premjero Algirdo Butkevičiaus vadovaujama socialdemokratų partija, turinti apie 17 mandatų, o likusios vietos pasiskirstytos kelioms mažesnėms partijoms.

Tai reiškia, kad naujasis Lietuvos premjeras pirmą kartą per 15 metų ateis iš kitos partijos nei socialdemokratai ar Tėvynės sąjunga.

Lietuva, kaip ir Baltijos kaimynės Latvija ir Estija, atgavo nepriklausomybę po atsiskyrimo nuo Sovietų Sąjungos 1990 m. ir nuo to laiko prarado beveik ketvirtadalį prieš nepriklausomybę gyvenusių 3,7 mln. gyventojų, o daugelis jų ieško darbo kitur Europoje.

Ji yra Europos Sąjungos narė ir 2009–2010 m. ją smarkiai palietė pasaulinis ekonomikos nuosmukis. Praėjusių metų pradžioje ji įsivedė bendrą ES valiutą eurą, dėl kurio smarkiai išaugo kainos, o atlyginimai ir pensijos išlieka vieni mažiausių bloke.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer