Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Studijos Anglijoje: kokie nepatogumai laukia būsimų studentų po „Brexito“

229

Sakoma, jog nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Gal panašiai yra ir su „Brexitu“ bei studijomis JK po šio įvykio? Atrodo, kol kas nėra dėl ko nerimauti, nes stojimo sąlygos pereinamuoju laikotarpiu, t.y. iki 2021 m., neturėtų stipriai keistis, tačiau kas bus po to? Ar su daug nepatogumų susidurs būsimi JK studentai?  Kol kas galime išskirti tik keletą nepatogumų, kuriuos trumpai ir aptariame šiame straipsnyje.

  1. Studentams reikės gauti nuolatinio gyventojo statusą norint ramiai gyventi ir studijuoti JK

Radote svajonių studijas JK universitete, tačiau vis dar dvejojate, stoti ar nestoti į jas? Bijote, jog dėl „Brexito“ svajonių studijos gali virsti pačiu didžiausiu košmaru? Nusiraminkite ir nesijaudinkite, nes nėra nieko, ko nebūtų galima sutvarkyti. Jei ne patiems, tai specialistams.

Taigi, kad ramiai galėtumėte gyventi šalyje, jums tereiks turėti Nuolatinio gyventojo statusą (angl. Settled Status). Tam, kad gautumėte Nuolatinio gyventojo statusą, Jums reikės tapatybę patvirtinančio dokumento – paso arba asmens tapatybės kortelės. Taip pat skaitmeninės nuotraukos, socialinio draudimo numerio (NIN) ar kito dokumento, kuris įrodytų jūsų gyvenamą vietą JK. Reikės nurodyti ir mobilaus telefono numerį, el. pašto adresą.

Visą oficialią informaciją apie nuolatinio gyventojo statusą JK galite rasti Jungtinės Karalystės vyriausybės internetinėje svetainėje (http://www.gov.uk/settled-status-eu-citizens-families).

  1. Nežinomybė dėl tolimesnių sąlygų studijoms JK universitetuose

Dėl „Brexito“ nemažai studentų vis dar dvejoja, ar reikėtų rinktis studijas JK, ar kokiuose nors kituose pasaulio universitetuose. Apsispręsti išties nelengva, tačiau galime Jums patvirtinti, jog visi ES studentai, kurie pradės Bakalauro studijas Anglijos universitetuose 2020-aisiais, turės teisę gauti paskolą visam studijų laikotarpiui. Tai – išties šauni galimybė, tad kodėl gi ja nepasinaudojus, tuo labiau, kad po pereinamojo laikotarpio, t.y. 2021 metais studijų sąlygos JK universitetuose naujai stojantiems studentams gali stipriai keistis.

Kaip rodo naujausia UCAS statistika, norinčių studijuoti iš ES skaičius sumažėjo 2 proc.. Be abejonės, tokiai statistikai didelę įtaką turėjo „Brexitas“, nes nemažai studentų būtent dėl jo pakoregavo savo studijų planus ir vietoj JK pasirinko kitą šalį studijoms.

Jei esate vienas iš tų, kuris vis dar dvejoja, studijuoti ar ne JK, skubame jus nuraminti ir sakome, jog šiais metais dar drąsiai galite stoti į JK universitetus – jūs būsite laimingi, nes sąlygos studijoms JK universitetuose dar bus nepakitusios. Pergyventi turėtų tie, kurie stos į JK universitetus pasibaigus pereinamajam „Brexit“ laikotarpiu.

  1. Kelionės į JK taps sudėtingesnės

Nemažai studentų domisi, kokį asmens dokumentą reikės turėti keliaujant į JK? Gera žinia ta, jog pereinamuoju laikotarpiu visi keleiviai gali keliauti taip, kaip ir keliavo lig šiol, vadinasi, tiks ir pasas ir asmens tapatybės kortelė.

Kaip bebūtų, JK vyriausybė sieks, kad studentams iš ES būtų suteiktos kuo palankesnės sąlygos keliauti į šalį bei studijuoti JK universitetuose po „Brexit“.

Jei norite studijuoti JK ir kyla klausimų apie studijas Didžiojoje Britanijoje, kreipkitės:

paštu jurgita@needoneuk.com arba telefonu 07451 850 444

paštu info@needoneuk.com arba telefonu 07425 055 666

paštu info@britishstudy.org.uk arba telefonu +370 626 23 777

Daugiau informacijos svetainėje https://britishstudy.org.uk

ir Facebook’o puslapyje: https://www.facebook.com/Studijos-Londone-Birmingham-Manchester-1383717688541364/

„Need One“ informacija

Comments are closed.