Smūgis 79-erių moteriai: našlės pensija virto didžiule skola

79-erių sulaukusi Zuzana patyrė smūgį iš „Sodros“. Net šešerius metus „Sodra“ garbingo amžiaus moteriai mokėjo našlės pensiją, o dabar pareikalavo pinigus grąžinti. Neįtikėtiną istoriją laidai „Prieš srovę“ papasakojusi moteris teigia, kad yra kaltinama apgaulės būdu iš valstybės išviliojusi netoli 2 tūkstančių eurų.

Zuzana šiandien tik nuotraukose gali grįžti į tuos laikus, kai buvo jauna ir sveika, ir susituokė su savo vyru Jonu. Vieną dieną moteris sužinojo, kad jos vyras yra susiradęs meilužę, todėl daug negalvodama įskaudinta moteris dar sovietiniais laikais su vyru teisme išsiskyrė.

Bet kai neištikimas jos vyras keliais grįžo prašyti atleidimo, Zuzana jam atleido ir kartu toliau nugyveno dar dešimt metų. Apie tuometinėje tarybinėje metrikacijoje pasirašytą skyrybų dokumentą abu sutuoktiniai užmiršo.

Nuo tada moteris net 40 metų manė, kad yra išsiskyrusi, o vieną dieną sužinojo, kad jos buvęs vyras mirė. Tad nesunku įsivaizduoti Zuzanos nuostabą, kai visai kitais reikalais užėjusi į Alytaus „Sodros“ skyrių ji iš darbuotos lūpų išgirdo, kad vis dar yra ištekėjusi ir jai priklauso našlės pensija.

„Sakė jau du metai kaip esate našlė, kodėl neimate našlės pensijos? Pasakiau, kad mes išsiskyrę, sakė ne, kad kompiuteryje esu našlė“, – teigė moteris.

Ji pagalvojo, kad galbūt tarybiniais laikais registruotas santuokos nutraukimas šiandieninėje Lietuvoje negalioja. Moteris apsidžiaugė, jog prie pensijos gaus papildomus 20 eurų, o pinigus pasiūlę „Sodros“ darbuotojai juos atnešdavo netgi į namus.

Tačiau po kelerių metų „Sodros“ kompiuteris staiga prisiminė, kad moteris išsiskyrė sovietmečiu. Tuomet „Sodros“ darbuotoja paskaičiavo, kad per šešerius metus Zuzanai buvo neteisėtai išmokėta 1718 eurų ir siunčia moteriai grasinančius laiškus, kad ši juos grąžintų. Pensininkė tvirtina, kad tų pinigų neturi, nes juos skyrė vaistams ir jau senai yra išleidusi.

Alytaus „Sodros“ skyriaus direktorius Valerijus Vencius neatmeta galimybės, kad klaida buvo padaryta ir iš „Sodros“ darbuotojų pusės.

„Žmogiškai suprantu ir tikrai apgailestauju. Tikrai suprantu ir bandau įsivaizduoti save jos vietoje“, – teigė V. Vencius, senolės padėtimi susirūpinęs tik po laidos „Prieš srovę“ žurnalistų vizito.

Jis pažadėjo, kad užsirašys moters telefono numerį ir susisieks su Zuzana artimiausiu metu.

Dar tą patį vakarą valstybės tarnautojas po darbo paskambino Zuzanai ir pažadėjo, jog pats asmeniškai padės išspręsti šį klausimą.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...