Skandalas Rusijoje: lietuvį pamilusi sporto žvaigždė galvoja palikti gimtinę

Rusijai niekaip nepavyksta pabėgti nuo dopingo skandalo šešėlio ir problemos tik gilėja.

Kaip žinia, dėl to Rusijos sportininkai pastaruoju metu svarbiausiose varžybose negalėjo ginti savo šalies garbės.

Šiais metais Pasaulinė antidopingo agentūra WADA buvo panaikinusi diskvalifikaciją Rusijai. Tiesa, pareikalavo, kad Maskvos laboratorija būtų atverta nepriklausomiems ekspertams

Rusai savo laboratoriją, kurioje yra sportininkų dopingo mėginiai, turi atverti iki gruodžio 31 dienos, kitaip sankcijos sugrįš, ir sportininkams bus dar kartą užtrenktos durys į tarptautines varžybas.

Nepriklausomi antidopingo ekspertai jau bandė patekti į Maskvos laboratoriją gruodžio 17 dieną, tačiau nebuvo neįleisti, ir tokia situacija sukėlė pasipiktinimo audrą.

Jeigu sankcijos vėl įsigalios, visi Rusijoje sportuojantys atletai negalės būti patikrinti dėl dopingo, bei negaus pakvietimo dalyvauti svarbiausiose varžybose.

Tokia padėtimi yra labai nepatenkinta Rusijos lengvosios atletikos žvaigždė Marija Lasickienė.

Su TASS naujienų agentūra bendravusi M. Lasickienė tvirtino, kad rimtai svarsto galimybę palikti gimtinę.

„Jeigu Rusijos teritorijoje dopingo kontrolė taps neįmanoma, mes ieškosime valstybės, kurioje būtų atliekami dopingo testai, nes WADA privalo mus dažnai tikrinti. Pasirinktoje šalyje gyvensiu, kol situacija normalizuosis.

Likti Rusijoje – būtų pražūtinga, tada man reiktų praleisti visą sezoną. Noriu pabrėžti, kad nėra jokių minčių apie pilietybės keitimą. Neslėpsiu, situacija mane labai neramina, bet privalau galvoti, ką reiks daryti, jei Rusija bus suspenduota“,- tvirtino 25-erių lengvaatletė.

Apie sportininkės ketinimą palikti Rusiją „Twitter“ paskyroje atskleidė ir jos vyras, iš Lietuvos kilęs sporto komentatorius Vladas Lasickas: „Sausio viduryje Marija Lasickienė neapibrėžtam laikui paliks Rusijos teritoriją, kad būtų prieinama dopingo kontrolieriams, jeigu WADA vėl suspenduos Rusijos antidopingo agentūrą.“

Marija Lasickienė pastaruoju metu dominuoja šuolių į aukštį sektoriuje, bei laimi visas svarbiausias varžybas, tačiau dėl Rusijos sankcijų negalėjo dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Rusė neslepia, jos pagrindinis ir bene vienintelis likęs tikslas – aukso medalis Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Tačiau dabartinė situacija jos gimtinėje gali gerokai pakeisti rusės gyvenimą.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...