Šiurpūs kaltinimai Kinijai: kaliniai žudomi dėl organų

Kinija ir toliau žuvo politinius kalinius, dalis kurių yra panaudojami organų donorystei, paskelbė ekspertų ir teisininkų grupė. Labai daug žmonių mirė neįtikėtinai baisiomis mirtimis ir visiškai be jokio pagrindo, tvirtina tarptautinės teisės ekspertas, profesorius Geoffrey’us Nice’as.

Nepriklausoma ekspertų grupė „Kinijos tribunolas“ (angl. „The China Tribunal“) paskelbė turinti „aiškių įrodymų“, kad Kinijoje per pastaruosius 20 metų buvo vykdoma mirtį sėjanti prekyba organais.

Pekinas ne sykį neigė žmogaus teisių tyrėjų ir mokslininkų kaltinimus. Kinijos teigimu, teiginiai, kad politiniams kaliniams yra šalinami organai, kurie vėliau parduodami juodojoje rinkoje, neturi pagrindo.

Didžiojoje Britanijoje registruota ekspertų grupė tvirtina, kad gavo pakankamai liudijimų iš „Falun Gong“ judėjimo narių, kurie pasakojo apie vykdomas organų vagystes ir žudymus.

„Turimi duomenys rodo, kad labai daug žmonių mirė neįtikėtinai žiauriomis beprasmėmis mirtimis“, – „The Independent“ cituojamas organizacijos atstovas seras Geoffrey’us Nice’as, kuris anksčiau buvo kaltintoju tarptautiniame tribunole, buvusios Jugoslavijos byloje.

„Falun Gong“ yra dvasinio tobulėjimo organizacija, kuri Kinijoje buvo uždrausta dar prieš 20 metų. Tuomet 10 tūkst. jos narių prie centrinės valdžios būstinės Pekine surengė tylų protestą. Tūkstančiai organizacijos narių buvo suimta.

Tribunolas nustatė, kad šie sulaikyti asmenys „galėjo tapti pagrindiniu organų transplantacijoms šaltiniu“. Ekspertų teigimu, to paties vienareikšmiškai sakyti apie musulmonų uigūrų mažumą negalima. Nepaisant to, manoma, kad jie galėjo irgi nukentėti nuo „organų banko“ išnaudojimo.

Kinijos ambasados atstovai Londone tvirtina, kad žmonių organų donorystė šioje šalyje privalo būti savanoriška ir nemokama.

„Mes tikimės, kad britai nebus suklaidinti šių gandų“, – cituojamas Kinijos atstovo pranešimas, prieš pat paskelbiant galutinį tribunolo sprendimą šį pirmadienį.

Septynių narių komisija nustatė, kad įkalintieji „be jokių abejonių“ patyrė priverstinę organų transplantaciją. Nusikalstamą veiklą vykdė valdžios palaikomos ar atstovaujamos organizacijos ir pavieniai asmenys, teigiama tribunolo 2018-ųjų gruodžio pranešime.

Komisija taip pat tvirtino, kad šiuo atveju buvo genocido požymių, tačiau kol kas negalima to užtikrintai tvirtinti. Teigiama, kad toliau šiuos nusikaltimus buvo rekomenduota ištirti

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...