Šerėnas – džentelmenas, intelektą derinęs su humoru

Džentelmenas, jautrus, kuklus, darbštus, intelektą derinęs su humoru, žmogus, kurį prisimins visa Lietuva. Taip apie netikėtai anapalin iškeliavusi „Dviračio šou” kūrėją, aktorių ir vedėją Vytautą Šerėną kalba jo bičiuliai, kolegos ir jo kūrybos gerbėjai.

Penktadienio pavakarę per šalį nuvilnijo liūdna žinia. Netikėtai, sustojus širdžiai užgeso vienas didžiausių Lietuvos televizijos titanų – Vytautas Šerėnas. 60-metį šį spalį turėjęs švęsti laidų kūrėjas ir vedėjas gimė 1959-aisiais Ignalinoje. Studijavo Vilniaus universitete, įgijo darbo ekonomisto specialybę, vėliau apsigynė ir daktaro disertaciją. 90-ųjų pradžioje darbavosi Kainų ir konkurencijos tarnyboje. Visgi, galiausiai nugalėjo Vytauto polinkis į satyrą ir humorą. Kartu su bendražygiais jis įkūrė „Dviračio šou“ ir su komanda rengdavo koncertus bei pasirodymus visoje šalyje, dar 1993 metais pradėjo transliuoti pirmąsias savo laidas. Ilgametis kolega, dviratininkas Arūnas Valinskas atvirauja, kad šiuo metu sunku rinkti žodžius, epitetus ir savybes, kurios jį labiausiai žavėjo ir kurios ilgiausiai liks atmintyje Vytautui išėjus:

„Kuklumas, darbštumas ir didelis reiklumas sau. Viena iš didžiausių savybių, ir šiuolaikinėms ar būsimoms neva televizijos žvaigždėms nebūdinga, kad jis niekada savęs tokiu nelaikė. Tai kuklumas ir gebėjimas padaryti daugiau, o ne šnekėjimas kiek galiu padaryti.”

Nepamirštamus personažus kūręs, štai ir legendinius dvynius „bratkas“ įkūnijęs Vytautas Šerėnas, ko gero, labiausiai prisimenamas kaip šalto ir aštraus proto, tačiau kandaus ir preciziško humoro „Dviračio šou“ vedėjas. Beje, kartu su ilgamečiu bendražygiu Haroldu Mackevičiumi rašęs scenarijus laidoms. Ne vienerius metus kartu su Vytautu dirbęs, vieną iš peliukų įkūnijęs Algis Ramanauskas-Greitai neslepia priblokštas liūdnų naujienų. Su Vytautu jis matėsi dar prieš kelias dienas, kolega atrodė linksmas, sveikas, tad apie nelaimę nė nebuvo galima įtarti. Algis Ramanauskas Vytautą Šerėną apibūdina kaip tikrą džentelmeną, santūriai linksmą, gebantį visuomet rasti kompromisą. Na, o apie humoro jausmą kalbėjo jo darbai:

„Visada buvo vaikiškas laikas. Turiu omenyje, kai būna berniūkščiai susėda ir užuot pradėję filmuoti, jie kažką kvailioja, šneka kažką. Dėl to filmavimo komanda pykdavo tiek ant mūsų tiek ant Vyto. Tikrai turėdavome iš ko pasijuokti.”

Kristinos Savickytės ir Vytauto Šerėno keliai taip pat susikirto „Dviračio šou“. Jaunos aktorės gyvenime šis susidūrimas tuomet buvo labai svarbus. Moteris apgailestauja, kad kaip tik šiomis dienomis planavo susiskambinti su Vytautu ir pasikviesti jį į radijo laidą:

„Šalia mačiau labai jautrų, labai subtilų žmogų. Labai taktišką, neperžengiantį ribų. Labai kolegišką, norintį padėti ir su lengva šypsenėle, po kuria galbūt būdavo ir problemos, bet tu nelabai apie jas žinodavai, nes jam rūpėjo žmonės šalia, tokį jį ir prisimena.”

Politinės satyros genijus ir pats pabandė nerti į politiką. 2002 metais, kaip nepriklausomas kandidatas, dalyvavo rinkimuose į šalies prezidentus. Humoristas tuomet surinko visai nejuokingus 8 procentus, kurie garantavo aukštą ketvirtą vietą. O dar prieš du mėnesius Vytautas Šerėnas savo požiūriu apie dabartinę situaciją politikoje su TV3 žiniomis pasidalijo per savivaldos rinkimus.

Gatvėje kalbinti tautiečiai atviri – Vytauto Šerėno niekas nepamirš. Jis tarsi draugas, kuris nuolat buvo šalia:

„Šitaip įdomiai ir taktiškai, bet žmogui matyt veikė sveikatą. Galbūt ir skambučių susilaukdavo įvairių, kas ten žino. Mes nežinome užkulisių, labai gaila žmogaus.”

„Indėlis į televizinę kultūrą tai yra neįkainojamas. Žmogus, kurį pažįsta visa Lietuva. Per tiek metų jis tiek visko gražaus, šmaikščiai, kultūringai padaręs. Labai gaila.”

„Šerėnas tokia žymi figūra kultūriniame, visuomenės gyvenime. Jo trūks, nes mes pripratę prie jo.”

Atsisveikinimas su Vytautu Šerėnu – pirmadienį Vilniaus laidojimo rūmuose. Laidotuvės įvyks antradienį – Antakalnio kapinėse. Urna išnešama 12 valandą.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...