Sabonio klausimas: įvardijo lietuvio vertę, siūlo keisti į NBA žvaigždę

Domanto Sabonio ateitis Indianos „Pacers“ komandoje tampa nuolat aptarinėjamu klausimu, kurį privalo spręsti ekipos vadovai. Vienas įtakingiausių ir skaitomiausių JAV naujienų puslapių „Bleacher Report“ pateikė pasiūlymą, po kurio lietuvis turėtų krautis lagaminus.

Žurnalistas Grantas Huge’as sudarė sąrašą ir įvardijo po vieną mainų scenarijų, kurį turi atlikti iš atkrintamųjų varžybų jau pasitraukę klubai.

„Pacers“ komandai jis siūlo iškeisti 22-ejų D.Sabonį, mainais gaunant Naujojo Orleano „Pelicans“ įžaidėją Jrue Holiday.

„Sabonis šią vasarą gali pratęsti savo sutartį, o tai reiškia, kad „Pacers“ turi priimti itin svarbų sprendimą.

Turėti vienoje pozicijoje Domantą ir Mylesą Turnerį yra maloni problema, kol vienas iš jų vis dar žaidžia už naujoko atlyginimą. „Pacers“ savininkas Herbas Simonas visada vengia viršyti algų kepurės ribą, todėl gali nenorėti skirti 20 mln. JAV dolerių Saboniui, kuris nelabai dera aikštėje su Turneriu.

O tai milžiniška pinigų suma atsarginiam žaidėjui. Kalbant atvirai, tokių pinigų atsarginiui žaidėjui mokėti neverta. Tai starto penketo žaidėjo atlygis, kurio Sabonis tikrai nusipelno. Tad geriausia jį iškeisti jau dabar, kad kita komanda galėtų jam suteikti tai, ko yra vertas – tiek pinigine, tiek žaidimo laiko prasme“, – rašo „Bleacher Report“ žurnalistas G.Huge’as.

Jo teigimu, J.Holiday Indianoje su Victoru Oladipo sudarytų vieną geriausių gynėjų linijų gynybiniu atžvilgiu visoje lygoje. Pridėjus M.Turnerį „Pacers“ taptų viena geriausiai besiginančių NBA komandų.

Dar svarbiau, kad J.Holiday pagerintų puolimą ir sutvarkytų pagrindines „Pacers“ problemas – pavyzdžiui, metimų susikūrimą.

Iš mainų išloštų ir „Pelicans“.

„Sabonis yra itin efektyvus startinio penketo lygio žaidėjas. „Pelicans“ galėtų iš karto pratęsti sutartį su juo arba palaukti kitos vasaros, kai jis taps apribotuoju laisvuoju agentu ir leisti rinkai padiktuoti lietuvio kainą. Ekipai, kuri teoriškai turėtų pradėti persitvarkymą, keletas naujokų biržos pirmojo raundo šaukimų ir potencialus ateities pagrindinis vidurio puolėjas taptų puikia mainų grąža“, – pabrėžia G.Huge’as.

„Pelicans“ šią vasarą turėtų išgyventi permainų laikotarpį – dar sezono metu klubo superžvaigždė Anthony Davisas pareiškė, kad nori būti iškeistas.

D.Sabonis praėjusiame sezone rinko 14,1 taško, 9,3 atkovoto kamuolio ir 2,9 rezultatyvaus perdavimo ir tokią statistiką demonstravo vos per 24,8 minutės, praleidžiamas aikštėje.

J.Holiday fiksavo 21,2 taško ir 7,7 rezultatyvaus perdavimo vidurkius. J.Holiday 2013 metais žaidė NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...