Plinta sukrečiantis smurto įrašas – Panevėžio raj. mokykla pateikė savo versiją

DĖMESIO

Šiame puslapyje pateikiama informacija, skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija.

ATIDARYDAMAS ŠĮ PUSLAPĮ, AŠ PATVIRTINU, KAD MAN JAU YRA 18 METŲ.

Socialiniame tinkle „Facebook“ prieš keletą valandų buvo patalpintas sukrečiantis vaizdo įrašas. Jis netruko sulaukti internautų dėmesio, per trumpą laiką vaizdo įrašą peržiūrėjo apie 12 tūkst. žmonių.

Šį įrašą patalpinęs asmuo paliko tokį prierašą: „Panevėžio rajono, Paįstrio mokykloje, kiekvieną dieną vyksta sadizmas, o policija tai toleruoja, vaikų teisės taip pat. Buvo pranešta ir teisėjai, bet jai buvo neįdomu.“

Vaizdo įraše matyti, kaip iš klasės išėjęs moksleivis žengia koridoriumi. Staiga prie jo iš pasalų pribėga kitas mokinys ir suduoda smūgį į galvą.

Po netikėto išpuolio nukentėjusysis puola bėgti, bet smurtautojas jį pasiveja ir parkritusiam ant grindų paaugliui suduoda dar keletą smūgių. Tą darydamas smurtautojas klausia: „Dar palįsi prie mažiukų?“

Vėliau smurtavęs paauglys atsitraukia nuo savo aukos ir nueina. Tuo šis 31 sekundės trukmės vaizdo įrašas ir pasibaigia. Aiškėja, kad vaizdo įrašą paviešino atskirai gyvenantis nukentėjusio vaiko tėvas.

Atvejis žinomas

Naujienų portalas tv3.lt išsiaiškino, kad šis vaizdo įrašas buvo padarytas apytiksliai prieš devynis mėnesius, 2018-ųjų gegužę. Šis smurto protrūkis Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijoje policijos pareigūnams buvo žinomas.

Šią informaciją patvirtino Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tadas Martinaitis.

„Viskas vyko praėjusiais metais, gegužės mėnesį. Tie vaikai nepilnamečiai, jie neturėjo net 16 metų, todėl problema buvo sprendžiama mokyklos ribose, kartu dalyvaujant vaikų tėvams.

Policija dėl šio incidento pradėjo ikiteisminį tyrimą. Incidentas buvo nagrinėjamas, o tyrimas nutrauktas, nes, mūsų žiniomis, buvo pasiektas abiejų konflikto pusių susitaikymas“, – patvirtino T. Martinaitis.

Mokyklos pozicija

Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos direktorė Gita Kubilienė pasakojo daugiau detalių apie įvykusį incidentą.

„Išsiaiškinome, kad nukentėjęs berniukas prieš tai buvo nuskriaudęs jaunesnį vaiką. Tas pasiskundė tam kitam moksleiviui. Taip ir buvo parengtas keršto planas, kuris užfiksuotas vaizdo įraše.

Po šio įvykio iškart buvo sukviesta vaiko gerovės komisija. Kvietėme ir abiejų vaikų tėvus. Tiesa, iš nukentėjusio berniuko pusės neatvyko nė vienas. Dalyvavo tik jis, nesugebėjo jo tėvai atvažiuoti“, – pasakojo G. Kubilienė.

Gimnazijos direktorė pasakojo, kad vėliau smurtą patyrusio vaiko šeima pradėjo reketuoti smurtautojo šeimą: „Dėl to buvo kreipiamasi į policiją. Mano žiniomis, šeimos išsiaiškino, susitaikė. Todėl labai keista, kai po tiek laiko nukentėjusio berniuko tėvas nusprendė paviešinti šį vaizdo įrašą. Gal tėvas nori mokyklai atkeršyti, teršdamas įstaigos vardą.

Nukentėjęs berniukas auga nepilnoje šeimoje. Prieš tai jis gyveno su tėvu, bet dėl nepriežiūros grįžo atgal pas mamą. Tai yra konfliktiškas vaikas. Siūlėme vaikui psichologo pagalbą, bet jis nenori jos priimti. Galiu pridurti, kad nė vienas vaikas nebuvo pašalintas iš mokyklos, daugiau konfliktų tarp jų nekilo.“

Naujienų portalo tv3.lt pašnekovė patikslino, kad konflikto metu smurtavusiam vaikui buvo 16 metų, o užpultam berniukui – 14.

„Mokykla netoleruoja smurto. Tačiau niekas iškart nešalina vaiko iš mokyklos, kai kažkas susipeša. Situacija buvo išspręsta, bet po paviešinto vaizdo įrašo vėl reikės atidžiai sekti šių vaikų veiksmus“, – pokalbį užbaigė G. Kubilienė.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...