Panevėžyje nedrausmingus vairuotojus auklėja nepadoriais lipdukais

Esate įžūlus vairuotojas, kuriam eismo taisyklės negalioja. Bet Panevėžyje rizikuojate būti nubausti ne tik policijos. Štai keli panevėžiečiai, neapsikentę nuolatinių parkavimo pažeidėjų jų įmonės aikštelėje griebėsi netradicinės gėdinimo akcijos. Pažeidimą darantiems vairuotojams už stiklo palieka piktą baudos ramunę, o piktybiškiems užstatinėtojams net ir lipduką su nepadoriu piešiniu už prastą parkavimąsi užklijuoja. Pažeidėjų tramdytojai neslepia, griebtis savos tvarkos prireikia, kai nepadeda civilizuotas būdas.

Turbūt ne vienas vairuotojas savo kailiu yra patyręs, koks nervas suima, kai randi automobilį užstatytą. Arba atsainiai numesta mašina ir taip siauroje aikštelėje užima net kelias parkavimo vietas. Du panevėžiečiai pavargę taikstytis su tokiu vairuotojų akiplėšiškumu ir kelių eismo taisyklių nepaisymu ėmėsi netradicinės kovos. Gėdinti įžūlius vairuotojus lipdukais.

„Praktiškai kiekvieną dieną susiduriam su vairuotojais, kurie užimą parkavimo vietą. Palieka pusdieniui auto arba kartais būna taip, kad net užstato mūsų įėjimą, kur kraunamės prekes ir būna labai sunku turime rankomis nešioti“, – piktinasi panevėžietis Vaidas.

„Mes sugalvojom tokią mini akciją, nes kaip ir kolega minėjo, nei įspėjamieji ženklai, nei užrašai ar gražūs prašymai nepalikti, neužstatyti automobilio – niekas neveikė, žmonės į tai nereaguoja“, – kalbėjo panevėžietis Marius.

Tačiau sulaukti piktos baudos ramunės, tai dar menkniekis, sako gėdinimo akcijos sumanytojai. Piktybiškiems vairuotojams, kurie į perspėjimus ar prašymus laikytis taisyklių ir toliau ignoruoja, vyrukai turi parengę dar įžūlesnę dovanėlę – už prastą parkavimąsi skirtą „baudos pimpalą”.

„Čia skirtas grubiems pažeidėjams, kurie negerbia mūsų ir kaip sakant deda… ant mūsų įspėjamųjų ženklų”, – pasakoja akcijos iniciatorius.

Iki pažeidėjų sąžinės tokiu drąstišku būdu panevėžiečiams jau teko prisibelsti. Tiesa, jų pasitaikė vos keli. Visgi dauguma vairuotojų, sulaukę baudos ramunės, susipranta nebepiktnaudžiauti.

Na, o gatvėje pakalbinti žmonės tokį panevėžiečių būdą savame kieme daryti tvarką palaiko. Esą įžūlūs pažeidėjai nemenkai erzina, todėl taip jiems ir reikia.

„Auklėti reikia, gal pamatys kad užklijuota užpakaly ir nebedrįs taip daryti”, – svarstė vienas gyventojas.

„Svarbiausia, kad nedoras vairuotojas gautų žinutę ir suprastų, kad jis neteisingai pasielgė, – antrino praeivė.

„Manau, kad tai atkreipia dėmesį, bent savininko, ir turėtų stengtis negauti antros gėlytės ar pimpio”, – kalbėjo žmogus.

Pareigūnai sutinka, kad ne visi vairuotojai kultūringi. Tačiau perspėja neįvedinėti savos tvarkos. Esą tokiems piktybiniams užstatinėtojams ir blogiems parkuotojams yra numatytos baudos nuo 30 iki 90 eurų.

Tiesa, jei pažeidėjas pričiumpamas pirmą kartą, jam skiriama vos pusė minimalios – 15 eurų. Tačiau akcijos sumanytojai atkerta jau turintys karčios patirties, kai iškviesta policija ne visada mato pažeidimą.

„Nederėtų klijuoti, jau gautųsi kaip įžeidimas asmens orumo ir panašiai. Geriu kreiptis į policiją 112 arba fotografuoti ir siųsti į viešosios tvarkos ir teisės skyrių Panevėžio savivaldybėje”, – patarė kelių policijos pareigūnas Erikas Klimas.

Miesto savivaldybė sutinka, kad Panevėžyje trūksta parkavimo vietų. Nuo mašinų gausos dūsta ne tik daugiabučių kiemai, bet ir viešosios erdvės.

„Šiuo metu yra 500 mašinų 1000 gyventojų tai suviokiame, kad pats miestas jo gatvių parkavimo aikštelės yra 20 kartų per mažos tokiam automobilių kiekiui kurį mes dabar turim, todėl mes ir turim tokias problemas”, – svarstė Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža.

Toks vairuotojų auklėjimas lipdukais pasaulyje nėra naujiena. Šis būdas pamokyti pažeidėjus atsirito iš kaimyninės Rusijos. Ten įkurta organizacija skambiu pavadinimu „Stop Cham“ garsėja panašiomis akcijomis.

Tik lipdukai klijuojami ant priekinio pažeidėjo automobilio stiklo kur kas didesni, o ir atsakas įpykusių vairuotojų dažnai būna gerokai drastiškesnis – smūgiai kumščiais.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...