Orų pokyčiai – po rekordinių karščių debesys atneš lietų ir perkūniją

Europos padangę pasidalijo netaisyklingos formos aukšto ir žemo slėgio sūkuriai, dėl to padangėje marguoja giedrų, saulėtų ir debesuotų, lietingų orų plotai. Lietuva atsidūrė aukšto slėgio srities globoje, dėl to vyrauja ir vyraus giedri orai, visgi atplaukę pavieniai debesys lietaus išpausti irgi gali.

Trečiadienį nuo pat ryto Lietuvoje buvo giedras dangus, bet popiet pradėjo kilti pavieniai kamuoliniai debesys. Atrodo, dar didesni jie išaugo kaimyninėje Baltarusijoje, ir šį vakarą bei nakties pradžioje kai kurie jų praplauks virš pietinės Lietuvos dalies. Kai kur palis, perkūnija irgi pasigirsti gali.

Ketvirtadienio rytas bus giedras ir saulėtas. Tačiau sąlygos kamuoliniams debesims kilti rytoj bus geresnės nei šiandien, apie pietus jie ir pasirodys. Popiet iš jų kai kur palis, kur nors gali ir smarkiai, su perkūnija ir vėjo gūsiais.

„Kitaip tariant, artimiausią parą Lietuvoje bus kaitri vasara. Trečiadienio vakarą ir nakties pradžioje gali palyti kur nors pietinėje šalies dalyje. Ketvirtadienį – vasariškas lietus, kai kur ir smarkus, su perkūnija, vėjo gūsiais, gali pasirodyti bet kur. Visgi tokių vietų tikrai nebus daug, vyraus karšti saulėti orai. Naktį atvės iki 16 – 18 laipsnių, dieną bus iki 29 – 30 laipsnių karščio, prie jūros apie 28 laipsnius“, – pastebi sinoptikas Naglis Šulija.

Ir penktadienį, ir šeštadienį orai bus panašūs, naktimis vietomis, dienomis daug kur trumpai palis vasariškas lietus. Jis gali būti ir smarkus, su perkūnija, ir vidutinio stiprumo. Pats tokių debesų pasiskirstymas netvarkingas, kur palis, iš anksto pasakyti neįmanoma. Kaitra slūgs: naktimis vyraus 17 – 19 ir 16 – 18, dienomis šils iki 25 – 27 ir 24 – 26 laipsnių šilumos.

Užfiksuotas karščio rekordas

Užfiksuotas absoliutus birželio penktos dienos šilumos rekordas – 30 laipsnių karščio, praneša sinoptikai.

„Mačiau, kad Varėnoje užfiksuota 30 laipsnių karščio, bet gal bus 33 laipsniai po devintos valandos vakaro“, – BNS sakė sinoptikė Teresė Kaunienė.

Anot jos, iki šiol aukščiausia birželio penktos dienos temperatūra buvo užfiksuota daugiau nei prieš šimtą metų – 1905 metais Vilniuje, tai buvo 29,6 laipsniai karščio.

Sinoptikė T. Kaunienė teigia, kad kol kas laukia permainingi orai – bus ir karšta, ir lietus kartais palis.

„Kol kas pasilaikys tropinis oras, paskui jį trumpam išstums, paskui vėl sugrįš – vasara prasidėjo, visiškai vasariški procesai“, – teigia sinoptikė.

„Lietaus galima sulaukti kiekvieną dieną“, – pridūrė ji.

Miškininkai įspėja elgtis atsakingai

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiuo metu didžiausias miškų gaisringumas – Šalčininkų, Trakų, Varėnos rajonuose bei Druskininkų ir Elektrėnų savivaldybėse. Čia fiksuojamas ketvirtos klasės – didelis gaisrų pavojus.

Likusiose šalies dalyje vyrauja trečios klasės – vidutinis gaisrų pavojus.

Valstybinių miškų urėdijos Miškų apsaugos skyriaus specialistas Dainius Adžgauskas gamtoje poilsiaujantiems žmonėms pataria elgtis atsakingai.

„Miškuose reikia elgtis atsakingai. Jeigu jau laužą kūrename, tai išvykstant reikia jį pilnai užgesinti – užpilti žemėmis ar vandeniu. Rūkyti reikia atsargiai ir nemėtyti nuorūkų“, – BNS sakė D. Adžgauskas.

„Nustatyta, kad apie 90 proc. gaisrų kyla dėl neatsargaus žmonių elgesio“, – pridūrė jis.

Anot miškininko, nuo metų pradžios jau kilo 176 miškų gaisrai, per kuriuos išdegė 175 hektarai ploto.

„Pernai tų gaisrų buvo beveik dvigubai mažiau – ir pagal skaičių, ir pagal plotą“, – teigė D. Adžgauskas.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...