Orai padalino Europą: Lietuva pateko į vėsiąją pusę

Atmosferos sūkuriai dabar Europą padalijo į dvi dalis – karštąją ir vėsiąją. Labiausiai dėl to pasistengė ties Skandinavijos, Baltijos šalimis išsiskleidęs ciklonas. Tai jis plukdo vėsų orą į pietus, o jo paplitimo riba yra nuo Prancūzijos iki Rusijos nutįsęs atmosferos frontas. Lietuvoje irgi bus vėsu.

Pasižvalgykime po Europos miestus. Pietuose dar karšta – Romoje rytoj 33, Barselonoje 28 laipsniai. Paryžiuje rytoj 24, Londone tiktai 21 laipsnis. Berlyne rytoj debesuota ir vos 20 laipsnių, Varšuvoje saulė pro debesis ir 24. Lietuvoje ir tiek kaži ar bus, be to, sulauksime ir šiek tiek lietaus.

Šiandien Lietuvoje daug kur buvo vėjuota – tai į rytus traukėsi šiltasis oras. Be to, kai kur lijo. Šį vakarą lietus kurį laiką tikėtinas šalies pietuose, vėliau naktį – ir kitur, bet lis tiktai iš pavienių debesų ir dažniausiai nelabai daug. Dieną sustiprėjęs pietvakarių, vakarų vėjas neskubės rimti ir naktį.

Rytoj vyraus debesuotas dangus, pragiedrulių bus nedaug. Bus vėjuota, ypač vakarinėje šalies dalyje, dėl to debesys dangumi skries greitai. Be to, jie sunkės, tamsės, ir lis iš jų vis dažniau ir tankiau. Perkūnija irgi galima.

„Kitaip tariant, rytoj bus visai kitokie orai, nei esame įpratę. Naktį palis tik kai kur, dieną bus debesuota, debesys tankės, sunkės, lietus lis vis dažniau. Perkūnija irgi galima. Naktį vėjas bus vidutinis, bet dieną sustiprės, taps gūsingas, ypač šalies vakaruose. Žemiausia temperatūra naktį bus apie 14–16 laipsnių, vėjuotą dieną šils iki 19–21, pietryčiuose kur nors 24 laipsnių šilumos”, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.

Per kitas dvi pras tendencija išliks ta pati – vyraus vėsūs orai su lietumi.

Trečiadienio naktį palis kai kur, dieną jau daug kur, bet tai bus neilgai trunkančios lietaus papliūpos. Oras naktį atvės iki 11 – 12, dieną vyraus 17 – 19 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienio naktį palis greičiausiai tiktai prie jūros, šalies vakaruose, dieną trumpai ir dažniausiai negausiai palis jau daug kur. Bet ir saulutė pro pragiedrulius nušvis. Naktį vyraus 8 – 10, prie jūros apie 13, dieną šils iki 18 – 19, prie jūros bus apie 16 laipsnių šilumos.

„Ką gi, į Lietuvą atkeliauja graži skandinaviška vasara ir, panašu, niekur trauktis ji neketina dar ilgai. Teks pratintis”, – apibendrins jis.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...