Netikėtos orų permainos – sulauksime ir pavojingo reiškinio

Didžiojoje Europos dalyje sausus ir menkai debesuotus orus lemianti aukšto slėgio sritis dar labiau didės ir šiek tiek pakeis savo pavidalą. Jos pakraščiais, į vidų neįleidžiami, keliauja lietaus debesys. Artimiausią parą kai kurie jų keliaus visai šalia Lietuvos ir netgi užsuks į pietinius šalies rajonus.

Lietuvoje orai šils, tik labai nevienodai. Artimiausią naktį vyraus debesuoti orai, tik šiaurėje debesys bus plonesni, pietuose – storesni. Lietaus debesys tikrai plauks piečiau Lietuvos, per Lenkiją. Kai kurie jų žada užsukti ir į Pietų Lietuvą. Čia iš jų irgi palis, tiktai nedaug. Neturėtų nustebinti perkūnija.

Dieną bendras vaizdas išliks panašus: šalies šiaurėje debesys plonesni, su pragiedruliais, pietuose storesni, vientisi. Kaip ir naktį, pietinėje šalies dalyje gali trumpai ir nebūtinai menkai palyti, perkūnija irgi galima.

„Kitaip tariant, orai artimiausią parą bus nevienodi. Didžiojoje šalies dalyje jie bus ramūs, pilki, tik šiaurinėje Lietuvos dalyje su pragiedruliais ir saulės spinduliais. Ir naktį, ir dieną lietus iš paskirų debesų tikėtinas šalies pietuose, ten ir perkūnija gali pasigirsti. Naktį oras atvės iki 5–7, pietryčiuose 7–8 laipsnių, dieną bus nuo 15–16 laipsnių pajūryje iki 20–21 šalies rytuose“, – teigia sinoptikas Naglis Šulija.

Ketvirtadienį lietus vėl tikėtinas pietiniame šalies pakraštyje, penktadienį – jau pietinėje šalies pusėje. Perkūnija ten irgi galima. Ketvirtadienio naktį atvės iki 6–8, dieną šils iki 19–21, prie jūros bus apie 18 laipsnių šilumos. Penktadienio naktis bus pora laipsnių šiltesnė, dieną kur lis, bus apie 17–18, kur nelis – iki 19–21 laipsnio šilumos.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...