Nelaimės sukrėsta Lenkija: žaibas nutrenkė 4 žmones, du iš jų – vaikai

Pražūtinga audra Lenkijos Tatruose. Žaibas ten nutrenkė keturis žmones, įskaitant du vaikus. Dar daugiau nei šimtas lenkų ir turistų sužeisti. Pragaištinga audra smogė ir Slovakijos Tatrų pusėje. Ten taip pat neapsieita be aukų.

Zakopanėje – didelė gelbėjimo operacija. Tartų kalnuose staiga prasidėjus galingai audrai su perkūnija, žaibas nutrenkė keturis žmones, du iš jų – mažamečiai. Dar penkių dingusių asmenų ieškoma. Vienas žmogus mirtino žaibo smūgio neišvengė Slovakijoje. Tačiau šie žmonės – ne visos šios audros aukos. Per šimtą žmonių – lenkų ir užsienio turistų – atsidūrė ligoninėse dėl nudegimų, nubrozdinimų ar širdies problemų.

Didžiausia gelbėjimo operacija vyko beveik dviejų kilometrų aukštyje, kur žaibas trenkė į Gevonto viršukalnėje esantį 15 metrų plieninį kryžių ir jį saugančią metalinę grandinę. Tai – daugiausia turistų pritraukiantis Zakopanės objektas, tad staiga užėjus audrai monumentą apžiūrinėjo dešimtys žmonių. Dauguma jų buvo sužeisti.

„Tatrų gelbėtojai kartu su komandomis iš Krokuvos gabena sužeistuosius į Zakopanę. Iš ten jie sraigtasparniais bus skraidinami į artimiausias ligonines“, – pasakoja gelbėtojų atstovė Kinga Czerwinska.

Audra kalnuotoje vietovėje kilo staiga. Esą įspėti žmonių apie ją nė nebuvo galimybės. Zakopanės meras penktadienį mieste paskelbė gedulą.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...