Nausėdienės pasirodymas – po padidintu stiklu: ekspertai pažėrė kritikos

Lietuva jau kurį laiką neturėjo pirmosios ponios, o vakar ja tapo – Diana Nausėdienė. Nenuostabu, kad dabar ją lydės daugybė žmonių žvilgsnių, o dar daugiau ji jų susilaukė vakar, pasirinkdama ryškų įvaizdį. Prezidento žmona pro akis nepraslydo etikos specialistui Giedriui Drukteiniui bei stilistei Agnei Gilytei.

Emocijos liejosi per kraštus

Naujienų portalui G.Drukteinis pateikė kelias įžvalgas: „Pagaliau Lietuvoje, o ypač vakar, pamatėme, kad emocijos buvo iškeltos aukščiau įvaizdžio.

Vakar aš mačiau tik vieną dalyką: aš mačiau žmoną, mamą ir gražią moterį, kuri visą laiką buvo šalia savo vyro. Abudu jie buvo susijaudinę, abudu jie buvo pavargę, abudu jie netramdė savo emocijų. Tai yra gražu, miela ir, galų gale, maloniai nauja, palyginant su tuo, ką mes lig šiol esame įpratę matyti“.

Protokolo klaidos

Pirmasis šalies debiutas neišvengiamai neapsiėjo be protokolo klaidų. Anot etikos specialisto G. Drukteinio, klaidų pasitaiko visiems: „Aš nesu matęs nei vieno renginio, kuriame nebūtų padaryta kažkokių protokolo klaidų, ceremoninių pažeidimų. Ji buvo šalia vyro visą laiką, ji turejo kontaktą su aplinka. Visada šypsojosi, klausėsi kalbos, stovėjo šalia Nausėdos.

Nenuobodžiavo, kitaip sakant, nenaršė mobiliajame įrenginyje. Mes esame įpratę, kad žmona iš esmės turėtų žiūrėti, tarkim, prezidentui arba aukštam pareigūnui į akis. Kupinu susižavėjimo žvilgsniu, bet Nausėdienė žiūrėjo labiau į minią, į kameras“ ,– savo pastebėjimais dalijasi Drukteinis.

Palygino su Baracku Obama

Prezidento žmona vakar pasirodė vilkėdama raudonos spalvos, griežto kirpimo kostiumėlį. Šios spalvos neįmanoma nepastebėti. Jos apranga nepraslydo ir pro žinomos Lietuvos stilistės akis.

Moteris teigia, kad ši spalva simbolizuoja jėgą, galią ir, aišku, – dėmesį. „Atkreipiau dėmesį į šios moters aprangą. Vyrai dažnai naudoja raudonos spalvos akcentus. Tarkime, Barackas Obama. Jis dažnai segėdavo raudonos spalvos kaklaraištį. Pagalvojant apie ponią Nausėdienę, labai traukia akį tokiu ryškiu apdaru.

Ji tikrai atrodė ryškiau negu prezidentas. Ar tai buvo padaryta sąmoningai, ar ne, tai ne man žinoti, nes ne aš rengiau. Ši spalva tikrai labai traukianti dėmesį“, – sako A.Gylytė.

Aprangos ir šukuosenos konfliktas

Stilistė pastebi ir vyraujančią priešpriešą tarp aprangos ir šukuosenos pasirinkimo. Vilkėdama ryškios spalvos, griežto kirpimo kostiumėli, ponia Nausėdienė sukuria griežtos, pasitikinčios savimi moters įvaizdį. Tačiau šukuosena prieštarauja šiam stiliui.

„Šukuosena atrodė netvarkingai. Norėjosi subtilumo plaukuose, norėjosi juos sutvarkyti.

Man, atrodo, kad ten buvo stilisto tvarkyti plaukai, bet vėliau išsileido. Jie gal buvo netvirtai suformuoti. Drabužis papildo ir pabrėžia žmogaus tam tikras savybes, bet būna, kad drabužis kontrastuoja.

Šiuo atveju man jos įvaizdis atrodė kaip keletas skirtingų konfliktų.

Plaukai – labiau išsitaršę, lyg greitai, nerūpestingai susegti ir lydi savo meilę, savo vyrą, šeimos žmogų, tokia svarbia proga – susivėlus. Tai sukuria visišką kontrastą.

Apranga – labai formali, klasikinio stiliaus, labai ryškios spalvos, kurios labai traukia akį.“

Taip pat stilistė mano, jog Diana nori būti pastebėta, išgirsta, tačiau kaip yra iš tikrųjų, ji nežino. Moteris pastebi kontrastus: „Galėtų būti žaismingas, tačiau šioje vietoje jis toks nebuvo. Tai buvo stiliaus konfliktas. Šiame įvaizdyje man trūko užbaigtumo.

Atrodo, kad apranga ir stilius buvo neapgalvotas iki galo. Manau, kad buvo apgalvota tik apranga, o visa kita – ne“, – savo pastebėjimais dalijasi stilistė.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...