Naujausi orai: šaltį pakeis dviženklė šiluma

Atmosferos sūkuriai Europos padangėje pamažu keičia savo vietą ir kartu keičia orus. Aukšto slėgio sritis, iki šiol lėmusi sausus ir vėsius orus Lietuvoje, dabar traukiasi į šiaurės rytus, iš vakarų artėja ciklonas, ir kartu šie sūkuriai pakreips Lietuvos link oro srautą iš pietų. Pagaliau atšils.

Po vėsokos nakties orai pradės šilti ir Lietuvoje bei jos apylinkėse.

Artimiausią naktį orai Lietuvoje ir vėl bus giedri. Tikrai bus šalnų, tik ne tokių smarkių kaip pereitą naktį, kai dirvos paviršiuje būta vietų, kur atšalo vos ne iki 10 laipsnių šalčio. Šį kartą daugiausia iki 7, bet tik pietryčiuose. Kitur jos bus menkesnės, o oras atvės iki 1 – 3 šilumos, rytuose vietomis iki 1 laipsnio šalčio.

Rytoj diena irgi bus saulėta, tačiau pamažu daugės aukštų plonų debesų. Lietaus iš jų dar tikrai nebus. Diena labai rami, pietryčių vėjas sustiprės tiktai šalies vakaruose. Dėl šios priežasties ten orai bus šilčiausi.

Kitaip tariant, artimiausia para – tai pokyčių pradžia. Naktis dar rami ir giedra, dėl to vėl žnaibysis šalnos, ypač dirvos paviršiuje. Tačiau ore bus nuo 1 iki 3, prie jūros maždaug 5 šilumos, tik šalies rytuose dar gali būti menkas šaltukas.

Rytoj pamažu daugės aukštų plonų debesų, tačiau lietaus dar nebus. Įdienojus bus nuo 11 – 12 šilumos rytuose iki 17 – 18 laipsnių Pamario krašte.

Penktadienį lėtai didės ciklono įtaka. Daugės debesų, dieną vietomis, labiau tikėtina, kad šalies pietvakariuose, gali jau negausiai palynoti. Naktį atvės iki 5 – 6, dieną šils iki 16 – 18 laipsnių šilumos. Šalnų jau nebus.

Šeštadienį ciklono įtaka bus dar didesnė, dėl to dieną kurį laiką palynos visur. Naktį atvės iki 7 – 8, dieną šils iki 19 – 20 laipsnių šilumos, tiktai prie jūros bus apie 15.

Ką gi, orai tikrai gerės – šalnos pasitrauks, ateis šiluma, lietus pagaliau nuplaus nusibodusias dulkes. Gamta atsigaus, dar labiau sužaliuos ir sužydės.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...