NATO stiprina apčiuopiamą paramą nariams, bijantiems Rusijos

Amerikos šarvuotos kovos mašinos „Stryker“ riedėjo kartu su Estijos armija Baltijos respublikos nepriklausomybės dieną, vasario 24 d. Narvos mieste, prie sienos su Rusija, apie 100 NATO Taip pat parado britų, olandų, ispanų, latvių ir lietuvių kariai. Simbolinis solidarumo demonstravimas iš dalies sumažina baimes dėl galimos Rusijos agresijos buvusiose sovietinėse šalyse.

Maskva, atrodo, visiškai pasitikinti savimi, vasario mėnesį surengė karines pratybas prie sienos su Ukraina.

Panašus Rusijos karinės galios pasirodymas apėmė naikintuvus bombonešius toliau į šiaurę, virš Barenco jūros. Kremlius mano, kad tai svarbiausia strateginė sritis su Norvegija, a NATO narys. Rusijos lėktuvai netgi aplenkė Jungtinės Karalystės oro erdvę, kaip rodo nuotraukos: praėjusį spalį Karališkųjų oro pajėgų taifūno lydimas Tupolevo lokys.

NATO28 nariai yra kolektyvinės gynybos sąjungininkai pagal 1949 m. Vašingtono sutarties penktąją sąlygą, kurioje teigiama, kad užpuolimas prieš vieną iš jų laikomas puolimu prieš visus.

Prieš kelias dienas neutralios Suomijos, turinčios 1300 km sieną su Rusija, ministras pirmininkas aiškiai pasakė, kad suomiai svarsto penktąjį straipsnį.

Aleksandras Stubbas sakė: „Manau, kad labai svarbu, kad kitos vyriausybės laikotarpiu neatmestume galimybės siekti NATO narystė panašiai, kaip mes ją atmetėme šiai vyriausybei; tai taip pat yra saugumo ir politinis sprendimas palikti tokią galimybę“.

Praėjusį mėnesį Ukrainoje kilus krizei, sugriovusiam santykius tarp Rusijos ir Vakarų, didžiausias pasaulyje karinis aljansas sustiprino savo rytinį flangą, sukurdamas 5000 karių greitojo reagavimo pajėgas ir šešis vadovavimo postus Rytų Europoje.

NATOJuodosios jūros narės Bulgarija, Rumunija ir Turkija antradienį prisijungė prie JAV, Kanados, Vokietijos ir Italijos karinio jūrų laivyno pratybose prie pat Krymo, kurį pernai aneksavo Rusija.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer