Mafija dar gyva: Klaipėdoje teisiamas auką prie medžio rišęs turto prievartautojas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės turto prievartavimo ir plėšimo.

2019 m. gegužės mėn. pradžioje į Lietuvą pargabentas nuo 2016 metų ieškotas įtariamasis, kuris sulaikytas Jungtinėje Karalystėje pagal Lietuvos Respublikos teisėsaugos institucijų jo atžvilgiu išduotą Europos arešto orderį.

Įtariama, kad 2016 m. vasarą jis su bendrininkais apiplėšė ir prievartavo didelės vertės turtą iš vieno palangiškio. Nukentėjusysis buvo sumuštas ir pririštas prie medžio. Užpuolikai reikalavo sumokėti 10 tūkst. eurų, pagrobė buto raktus, pinigus bei kitus daiktus. Iš aukos buto buvo pagrobti pinigai, įvairūs daiktai bei alkoholiniai gėrimai.

Klaipėdos apskrities VPK KPONTV tyrėjai nustatė, kad nusikaltimus organizavo ir juose dalyvavo gerai jiems žinomas, su organizuotu nusikalstamumu siejamas asmuo. 2017 m. jis ir vienas iš jo bendrininkų buvo pripažinti kaltais ir nuteisti atitinkamai 6 m. 6 mėn. bei 5 m. 6 mėn. laisvės atėmimo bausmėmis.

Trečias įtariamasis nuo ikiteisminio tyrimo pasislėpė. 2018 m. jis buvo sulaikytas Jungtinėje Karalystėje ir perduotas Lietuvai. Jam pareikšti kaltinimai dėl plėšimo ir didelės vertės turto prievartavimo bei paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Už padarytus nusikaltimus vyrui gali būti skirta laisvės atėmimo iki 10 metų bausmė.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...