Lytį pakeitęs lietuvis žengė podiumu kaip mergina: tapo Zofija

Kiek anksčiau vaikinu buvęs vizažistas Egidijus Krocas savo darbais buvo itin populiarus socialiniuose tinkluose. Jo gebėjimais sukurti makiažą žavėjosi tūkstančiai moterų ir merginų, o patarimais naudojosi kone kiekviena. Tiesa, šiandien buvęs vaikinas yra neatpažįstamai pasikeitęs ir save pristato Zofijos vardu.

Šiuo metu hormoninius vaistus vartojanti Zofija taip pat vasario 28-ąją turėjo išskirtinę galimybę pasirodyti vienoje prabangiausių renginių vietų Londone, o apie tai ji papasakojo ir tv3.lt skaitytojams.

Londone žengei podiumu – papasakok, kas ten vyko?

Turėjau progą būti pirmosios pasaulyje būtent „GI Collection x Carmen Liu“ translytėms moterims sukurtos apatinio trikotažo kolekcijos pristatymo modeliu. Tai nebuvo pirmasis kartais, kai žengiau podiumu, nes Lietuvoje dirbau laisvai samdomu modeliu su kompanijomis, kurios bendradarbiauja su „Diesel“ bei kitais žinomais vardais.

Pirmąjį kartą dalyvavai kaip translytė?

Taip, ši galimybė ir proga man buvo išskirtinė, nes pirmą kartą per savo gyvenimą ir trumpą patirtį Londone aš podiumu ėjau kaip translytė.

Ar nebuvo baisu?

Tikrai ne, aš ganėtinai pasitikiu savo kūnu ir jį priimu kaip dovaną. Puikiausiai suvokiama, kad esu daugiau nei tik kūnas ir žmones galiu sudominti ne tik juo. Taip pat, visas baimes išbaidė žinojimas, jog einu podiumu ir taip prisidedu prie viso pasaulio translyčių moterų kovos prieš stereotipus, prieš seksizmą, transfobiją ir už galimybę mylėti save, išlaisvinti save, nebijant būti tuo, kuo nori būti, nebijant atrodyti seksualiai ir žavingai.

Lietuvoje buvai žinomas kaip vizažistas. Ką šiuo metu veiki Londone?

Šiuo metu dirbu labai paprastą darbą, kurio dėka galėjau išlaisvinti save ir pradėti savo kelią į translytiškumą bei pagerinti kalbos žinias. Taip pat plėtoju savo Zofija Witch internetinį dienoraštį socialinėse medijose, kurio tikslas yra padėti moterims ir vyrams pražysti iš naujo, įkvėpti meilės ir džiaugsmo gyvenimui, nebijoti.. Mokytis mylėti iš naujo, ne tik kitus, tačiau pradžiai atsigręžiant į save. Jo idėjos taip pat siejamos su kova prieš transfobiją, homofobiją ir už laisvę būti moterimi.

Bet ar neliko makiažas užmarštyje?

Pagaliau, drįstu sakyti, jog imu grįžti prie savo buvusios veiklos – makiažo industrijos ir imu domėtis, kaip šiuose kraštuose galėčiau save ir savo sugebėjimus realizuoti būtent mados pasaulyje.

Visai neseniai pakeitei savo vardą ir pavardę „Facebook“. Kodėl taip pasielgei?

Vardą pakeičiau dėl to, nes Zofijos vardu gyvenu ir taip mane lengviau randa žmonės. Save kasdieniame gyvenime identifikuoju taip pat kaip Zofiją. Ji, jos, kaip ir mano aplinka, mane pačią.

Ar nesigaili išvykusi į užsienį?

Londonas man davė be galo daug. Nesakau, kad tik geros patirties, bet kita vertus – blogos patirties, tikriausiai, nebūna. Būna tik pamokos, o jos kartais yra triuškinančios. Tik kas mūsų nesužlugdo, padaro mus stipresniais. Todėl tikriausiai jaučiuosi daug stipresnė ir kai žvelgiu į save praeities vaizdiniuose, regiu jau visai kitą žmogų. Šiek tiek tos personos ilgiuosi – labiausiai jo naivumo… Tačiau reikia susitaikyti su tuo, jog išėję iš namų, į juos jau niekada negrįšime tokie patys.

Moterie.. Šiandien aš rašau būtent Tau.Žinai, mes vis bėgam, triūsiam, nebespėjam. Vis nerandam laiko savo plaukus…

Опубликовано Zofija Palenta Пятница, 8 марта 2019 г.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...