Lietuvos parlamentarai nori uždrausti Rusijos karinį Z simbolį

Du Lietuvos parlamentarai paragino šalį uždrausti Rusijos karinio simbolio „Z“ demonstravimą po jos invazijos į Ukrainą.

Įstatymų leidėjai svarsto pataisas, kuriomis būtų uždrausta juoda ir oranžinė Gruzijos juosta ir simbolis „Z“, naudojami Rusijos karinėms transporto priemonėms žymėti Ukrainoje, arba parama invazijai.

Kiekvienas, kuris demonstruoja ar platina kurį nors simbolį susirinkimuose ar masiniuose renginiuose, pagal pasiūlymą gali būti nubaustas iki 500 eurų.

Pasiūlymus pateikė Laisvės partijos parlamentarė Monika Ošmianskienė ir socialdemokratas Seimo narys Linas Jonauskas.

Ošmianskienė yra sakiusi, kad nori, kad „Z“ būtų uždrausta taip, kaip nacių ir komunistų simboliai.

„Rusijos karo Ukrainoje kontekste Gruzijos juosta ir Rusijos armijos invazijos ženklas „Z“ tampa ne tik propagandos, bet ir agresijos simboliu“, – sakė ji. rašė feisbuke.

„Reikia kuo skubiau imtis veiksmų ir užkirsti kelią karo propagandai bei neapykantai“, – pridūrė Ošmianskienė.

Lietuvos įstatymai jau draudžia rodyti vėliavas, herbus ar simbolius, vaizduojančius nacistinę Vokietiją, SSRS ar Lietuvos TSR.

„Daug metų buvo kalbama apie Gruzijos juostos uždraudimą“, – naujienų agentūrai ELTA sakė Jonauskas.

„Tai tapo propagandos įrankiu ir įrankiu […] provokuoti, skaldyti ir supriešinti žmones – agresijos ir smurto simbolį, kuris neturi nieko bendra su žuvusiųjų Antrojo pasaulinio karo pagerbimu“.

„Z raidė, tapusi Rusijos armijos įsiveržimo simboliu, jau naudojama bauginimui ir patyčioms“, – pridūrė jis.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pareiškė, kad ES svarsto dėl tolesnių sankcijų Rusijai po jos invazijos į Ukrainą.

„Jei nori pasiekti rezultato, sankcijos užtrunka, o pasekmės ateina po tam tikro laiko tarpo“, – sakė jis žurnalistams atvykdamas į NATO viršūnių susitikimą.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer