Lietuvos pareigūnai audinių fermoje nustato pirmuosius koronaviruso atvejus

Lietuvos valdžios institucijos teigia aptikusios naujojo koronaviruso buvimą audinėje šalies centre esančioje fermoje.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, Jonavos rajone esančioje fermoje 169 negyvų audinių mėginiuose buvo nustatyti teigiami testai.

Vienam ūkyje dirbančiam asmeniui nustatytas koronavirusas, pranešė veterinarijos tarnyba.

„Tyrimo rezultatai rodo, kad SARS-CoV-2 virusą į audinius galėjo pernešti ūkio darbuotojas“, – sakoma VMVT direktoriaus Dariaus Remeikos pranešime.

„Raginame visus šalies audinių ūkius griežtai laikytis visų biologinio saugumo reikalavimų ir nedelsiant palikti darbo vietą.

VMVT duomenimis, fermos darbuotoja pirmadienį susirgo, visi su jais bendraujantys darbuotojai yra saviizoliacijoje.

Antradienį ferma buvo nedelsiant uždaryta, o bet koks gyvulių, pašarų ar kitų gyvūninės kilmės produktų išvežimas iš užkrėstos valdos yra draudžiamas.

Taip pat buvo priimtas sprendimas išnaikinti 22 užkrėstus audinių narvus ir saugiai išmesti skerdenas šalutinių gyvūninių produktų perdirbimo gamykloje.

Skirtingai nei Danija ir Airija, Lietuva neplanuoja masiškai naikinti savo 1,6 mln. audinių populiacijos maždaug 86 veisimo ūkiuose.

Jonavos rajono ūkyje, priklausančiame bendrovėms UAB „Danmink“ ir AB „Vilkijos ūkis“, laikoma apie 60 000 gyvūnų.

VMVT antradienį buvo pranešta apie padidėjusį audinės mirtingumą ir pateikė mėginius tyrimams Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijai.

Trečiadienį atrinkti papildomi 22 mėginiai taip pat patvirtinti COVID-19.

Mokslininkai perspėjo apie viruso mutacijos riziką audinėje, kuri gali turėti įtakos būsimų vakcinų nuo COVID-19 veiksmingumui.

Tačiau VMVT remiasi Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro patarimu, kuriame teigiama, kad audinės fermose aptiktas virusas nekelia pavojaus žmonių sveikatai.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer