Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

xxx free sexy videos https://anybunnyvideos.com

Lietuvos cirkuose netrukus nebeliks dramblių ir meškų pasirodymų

504

Laukinių gyvūnų cirke Lietuvoje nebebus įmanoma pamatyti. Spaudžiami gyvūnų teisių gynėjų, valdantieji nusprendė nuo Naujųjų metų uždrausti laukinių gyvūnų pasirodymus cirke. Jų vietą galės užimti naminiai gyvūnai – šunys, katės ar ožkos. Tiesa, valdininkams liko teisė taikyti išimtis. Ir nors šie žada išimtis daryti tik pažintinėms pamokoms, gyvūnų mylėtojams tai labai kliūna.

Spektaklius cirke, kuriuose tigrai, beždžionės, begemotai, drambliai ir kiti laukiniai gyvūnai verčiami linksminti publiką, Lietuvoje bus nebeįmanoma pamatyti. Dėl netinkamų laikymo sąlygų Ąžuolyno cirko savininkui Nikolajui Zobovui jau anksčiau teko atsisveikinti su savo meškomis.

O dabar gyvūnų teisių gynėjams reikalaujant, Seimas įveda draudimą žinduolių, paukščių, roplių ir net varliagyvių pasirodymams Lietuvoje.

„Gyvūnų apsaugos įstatymo nuostatos turi būti taikomos, neturi būti žiauraus elgesio su gyvūnais. Ypatingai su laukiniais gyvūnais, kurie naudojami cirke“, – sako Seimo narė, valstietė Virginija Vingrienė.

Vieni vilniečiai džiaugiasi, kad cirkuose nebeliks laukinių gyvūnų, tačiau yra ir tokių, kuriems jų labai trūks:

„Visada būdavo gyvūnai cirke. O jei nėra, tai nėra ir cirko.“

„Liūtai, beždžionėlės, šuniukai, tokį cirką aš įsivaizduoju ir prisimenu.“

„Kankina gyvulėlius dauguma cirkų. Tas nėra gerai.“

„Cirke gali būti klounai, kiti pasirodymai. Per daug žiaurus elgesys su gyvūnais.“

Gyvūnų gynėjų įsitikinimu, žvėrys cirke yra išnaudojami, skriaudžiami ir net kankinami per pačius pasirodymus, dresuojant, pervežant ir laikant netinkamomis sąlygomis.

„Sąlygos, kuriomis jie laikomi, narvai, gyvenimas vilkikuose, tūkstančiai kilometrų po Europą, visą pasaulį. Ne taip turi gyventi laukinis gyvūnas, kuris turi savo prigimtį gyventi gamtoje, užsiimti tuo elgesiu, kuriam jis yra sukurtas ir atsirado planetoje. Žmonės turi pamiršti pramogas su laukiniais gyvūnais“, – pasakoja gyvūnų teisių gynėja Brigita Kymantaitė.

Seimo užmojį saugoti laukinius žvėris remia ir Lietuvos cirkai, kurių atstovai teigia jau atsisakę laukinių gyvūnų pasirodymų ir džiaugiasi, kad laukiniai žvėrys į Lietuvą pasirodymams nebegalės būti vežami ir iš užsienio. Bet uždrausdamas žvėris cirke, Seimas visgi nusprendė leisti Aplinkos ministerijai sudaryti ir išimčių sąrašą. Nors valdininkai teisinasi, esą išimtys bus taikomos ne cirko pasirodymams, o, pavyzdžiui, zoologijos sodų išvažiuojamosioms pamokėlėms vaikams, gyvūnų mylėtojams tai kelia didžiulį nerimą.

„Tai yra klaida. Aplinkos ministerija gali kažką įrašyti, padaryti išimtis. Pradeda naudotis pažintimis, kaip kam sumokėti. Jei būtume tikri, kad pas mus nėra korupcijos, būtų galima tai daryti. Tai minusas įstatymo“, – teigia „Baltijos cirko“ atstovė Ieva Variakojytė-Reynshtrom.

„Laukinės gyvūnijos rūšys negali būti naudojamos cirke, bet paliekame išimtį, kurie atlieka triukus, žinduoliai, ropliai, paukščiai. Įtraukti į tam tikrą sąrašą, galės būti naudojami cirke. Seimas nusimeta atsakomybę nuo pečių, perduoda kamuoliuką valdininkams“, – kalbėjo Seimo narys, konservatorius Paulius Saudargas.

Gyvūnų teisių gynėjams kliūna ir Klaipėdos delfinariumas. Jis išvengs draudimo rengti pasirodymus, mat jūros liūtai bei delfinai esą ne tik linksmina žiūrovus, bet ir padeda gydyti žmones.

„Jūrų muziejus turi būti vieta, kur gyvūnai veisiami ir laikomi, nes nyksta gamtoje. Šviesti visuomenę, pasakoti, kodėl jie nyksta“, – sako B. Kymantaitė.

„Delfinariume turime terapinius delfinus, kelis jūros liūtus, kurie auginami. Bet manau, sąrašas su tų gyvūnų gyvenimo pabaiga galėtų trumpėti, nenaudoti pramogoms“, – pasakoja ministras Kęstutis Mažeika.

Kokie laukiniai gyvūnai be delfinų ir jūros liūtų kitąmet dar galės būti naudojami pasirodymuose ir vežiojami į vaikų pamokas, valdininkai žada nuspręsti iki metų pabaigos. Tuo metu gyvūnų gynėjai grasina akylai stebėti šį sąrašą ir priešintis.

www.tv3.lt

Comments are closed.