Lietuvoje siautė vėtra: plėšė stogus ir draskė medžius

Naktį visoje šalyje siautęs gūsingas vėjas ir lietus neaplenkė ir Kėdainių. Ypač daug žalos patyrė Paobelio kaimo gyventojai.

Čia vėjas rovė gyvenamųjų namų stogus, niokojo ūkinius ir pagalbinus pastatus, daužė langus. Nuo stiprios vėtros nukentėjo dešimtys šeimų – jų turtas suniokotas. Labiausiai nukentėjo gyvenamosios valdos esančios Kėdainių ir Nevėžio gatvėse. Šios gatvės atrodo kaip po karo. Visur mėtosi nuo stogų nuluptos atplaišos. Pragarišką naktį žmonės prisimena su siaubu akyse ir pasakoja, kad viskas truko vos keletą minučių.

Kėdainių gatvėje vieno namo stogą vėjas suniokojo visiškai, o štai Nevėžio gatvėje stogas buvo pakeltas su visomis konstrukcijomis ir nuneštas į kitą pusę. Čia nuo stichijos nukentėjo ir daugiau šeimų.

Šioje gatvėje taip pat dužo ir namų stiklai – daugiausia taip atsitiko dėl užgriuvusių medžių. Nugriuvusius medžius šalina Pelėdnagių seniūnijos darbininkai, dirba sunkioji technika. Naktį ant gatvių nuvirtusius kelis medžius teko šalinti ir Pramonės ugniagesių komandai.

Portalas tv3.lt primena, kad pirmadienį pučiant stipriam vėjui ugniagesiai 19 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių. Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė, daugiausia, septynis kartus, vykta medžių šalinti Klaipėdos apskrityje, šešis kartus – Kauno apskrityje, dar tris – Tauragės.

Po vieną kartą vykta šalinti medžių Šiaulių, Marijampolės ir Telšių apskrityse. Klaipėdoje vienas medis nuvirto į balkoną. Kitais atvejais medžiai virto ant važiuojamųjų kelio dalių. Ugniagesiai medžius supjaustė ir pašalino.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, stiprus pietvakarių, pereinantis į vakarų, šiaurės vakarų vėjas laikysis ir antradienį. Jo gūsiai daug kur sieks 15–20 m/s, vietomis iki 23 m/s.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...