Lietuvoje filmuotas serialas „Černobylis“ muša visus rekordus: aplenkė net „Sostų karus“

Gegužės 6-ąją JAV buvo pradėtas rodyti HBO serialas „Černobylis“. Skausmingą ir visą pasaulį sukrėtusį įvykį kino kūrėjai perkėlė į ekranus ir, panašu, jis muša visus rekordus.

1986-ųjų tragediją pasakojančiame seriale taip pat netrūksta ir lietuvio akiai pažįstamų vaizdų: dalis Lietuvos vietų – Ignalinos atominė elektrinė, Vilniaus ir Kauno daugiabučių kiemai – tapo patrauklia vieta kūrėjams, todėl čia nufilmuota dalis serialo.

Vos tik pasirodė serialas, internautai kaipmat suskubo dalintis savo įžvalgomis ir pastebėjimais apie serialą „Černobylis“. Didžioji dalis jų – itin geros. Žmonės giria ir ragina kitus taip pat peržiūrėti kiekvieną sukrėsiantį serialą.

Be to, 5-oji serialo serija „IMDb“ platformoje įvertinta 9,5 balo – ji aplenkė „Bręstantis blogis“ (angl. Breaking Bad) ir internetą užkariavusius „Sostų karus“ (angl. Game of Thrones).

Gegužės 10-17 dienomis Vilniaus Fabijoniškių mikrorajonas tapo filmavimo aikštele – čia buvo filmuojami serialo kadrai.

Savaitei įprasta gyventojų rutina ir eismas buvo gerokai pakoreguoti pagal filmo kūrimo darbus, todėl atsidėkodami už tai, kūrėjai sutvarkys rajono viešąsias erdves bei parems veiklias vietos bendruomenes.

Primename, kad Pasitelkę Lietuvos kino gamybos kompaniją UAB „Invicta Media“, Lietuvoje serialo kūrėjai jau įdarbino per 300 kino gamybos specialistų. Filmavimo aikštelėje kasdieną dirbo daugiau kaip 200 lietuvių ir 70 kino kūrėjų iš įvairių pasaulio šalių, JAV, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Prancūzijos, Vokietijos bei Ukrainos. Kino projekto įgyvendinimui pasamdyta 550 lietuviškų įmonių bei tiekėjų.

„Černobylio“ istoriją prodiusuoja du aukščiausio lygio transliuotojai: pasaulyje puikiai žinoma televizija HBO ir pasaulinės klasės transliuotojas „Sky Atlantic“. Tikrais įvykiais paremta drama „Černobylis“ ne tik atgaivins jau pamirštus faktus, bet ir papasakos sukrečiančias paprastų, šios tragedijos tiesiogiai paliestų žmonių istorijas.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...