Lietuviai surenka 5 milijonus eurų, sutelkdami finansavimą bepiločiui „Bayraktar“ Ukrainai

Šimtai lietuvių kartu nupirko pažangų karinį bepilotį orlaivį, skirtą Ukrainai kare su Rusija, parodydami solidarumą su buvusia Sovietų Sąjungos šalimi.

5 milijonų eurų tikslas buvo surinktas vos per tris su puse dienos – daugiausia nedidelėmis sumomis nuo 5 iki 100 eurų – karinio drono „Byraktar TB2“ įsigijimui finansuoti, praneša „Laisvės“ televizija. vairuoti.

„Prieš prasidedant šiam karui, nė vienas negalvojome, kad pirksime ginklus. Tačiau dabar tai normalu. Reikia ką nors padaryti, kad pasaulis gerėtų”, – sakė 32 metų Agnė Belickaitė, vos tik po to, kai perdavėme 100 eurų. trečiadienį prasidėjo lėšų rinkimas.

„Jau kurį laiką aukojau ginklams Ukrainai pirkti. Ir tai darysiu iki pergalės”, – sakė ji naujienų agentūrai „Reuters” ir pridūrė, kad ją iš dalies paskatino baimė, kad Rusija gali užpulti Lietuvą.

Pastaraisiais metais bepilotis orlaivis pasirodė esąs veiksmingas prieš Rusijos pajėgas ir jų sąjungininkus konfliktuose Sirijoje ir Libijoje, o jo įsigijimą organizuoja Lietuvos gynybos ministerija, kitą savaitę planuojanti pasirašyti ketinimų protokolą dėl šio aparato pirkimo iš Turkijos.

Ukraina pastaraisiais metais iš Turkijos bendrovės Baykar nupirko daugiau nei 20 ginkluotų bepiločių orlaivių Bayraktar TB2, o sausio 27 d. užsisakė dar 16. Ta partija buvo pristatyta kovo pradžioje.

„Tai pirmas atvejis istorijoje, kai paprasti žmonės renka pinigus, kad nusipirktų kažką panašaus į „Bayraktar”. Tai precedento neturinti, neįtikėtina”, – televizijai „Laisves” sakė Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Bešta Petro.

Didžioji dalis sunkiosios ginkluotės, kurią NATO šalys iki šiol siuntė į Ukrainą, yra sovietų pagaminti ginklai, vis dar esantys Rytų Europos NATO valstybių narių atsargose, tačiau kai kurie neseniai pradėjo tiekti Vakarų haubicas.

„Kol didžiausių pasaulio šalių vyriausybės be galo svarsto… Lietuvos visuomenė tiesiog susirenka ir, žinote, ruošiasi surinkti 5 mln. eurų ir nusipirkti droną – tai yra įspūdinga žinia pasauliui“, – sakė J. Belickaitė.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer