Lietuva nemokamai gauna lėšų iš Turkijos gamintojo droną

Įkvėptas lietuvių dosnumo akto, Turkijos gamintojas dovanoja bepilotį orlaivį, kuris nukeliaus į karo draskomą šalį Ukrainą, ketvirtadienį pranešė Lietuvos gynybos ministras.

Praėjusią savaitę lietuviai per kelias dienas surinko 5,9 mln. eurų, kad nupirktų Ukrainai skirtą droną. Lietuvos pareigūnai buvo išvykę į Turkiją pasirašyti sutarties su gamintoju dėl jo įsigijimo.

Tačiau turkų gamintoją Lietuvos žmonių pastangos taip sužavėjo, kad nusprendė nemokamai padovanoti droną Bayraktar TB2.

Lietuvos vyriausybė droną į Ukrainą planuoja išsiųsti dar šį mėnesį.

Apie 1,5 mln. eurų lietuvių surinktų pinigų bus skirta bepiločių orlaivių amunicijai, o likusieji 4,4 mln. eurų bus skirti humanitarinei ir kitai pagalbai Ukrainai.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas socialiniame tinkle „Twitter“ šį gestą pavadino „neįtikėtinu“ ir „nuostabu“.

„Už surinktus pinigus nupirksime reikiamą amuniciją „Bayraktar“, o likusieji pinigai taip pat bus skirti Ukrainos paramai“, – rašė ministras.

Ukraina pastaraisiais metais iš Turkijos bendrovės Baykar nupirko daugiau nei 20 ginkluotų bepiločių orlaivių Bayraktar TB2, o sausio 27 d. užsisakė dar 16. Ta partija buvo pristatyta kovo pradžioje.

„Bayraktar TB2“ nešioja lengvas, lazeriu valdomas bombas, kurios paprastai puikiai tinka žemų technologijų konfliktams, nes anksčiau buvo parduotos daugiau nei tuzinui šalių, įskaitant Azerbaidžaną, Libiją, Maroką ir Etiopiją.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer