Lietuva kuria netikrą miestelį, kad padėtų pasiruošti karinei invazijai

Lietuvoje iškilo naujas miestas. Ji turi daug bet kurios normalios bendruomenės komponentų: mokyklą; sporto stadionas; ir net policijos nuovada…

Bet tai nėra įprastas miestas.

Lietuvos valdžia jį pastatė kaip mokymo centrą, kad galėtų leisti šalies karius ir NATO sąjungininkai praktikuoti miesto karą.

„Mūšių miestuose metu priešo technologiniai pranašumai nublanksta. Artilerijos ir aviacijos naudojimas yra ribotas, nes vienoje gatvėje gali būti priešo kariai, o kitoje – savo kariai“, – aiškino Lietuvos kariuomenės vadas Vytautas Jonas Žukas.

Maždaug tokio pat dydžio kaip 20 futbolo aikštelių, treniruočių centras yra pirmasis toks kompleksas Baltijos šalyse. Joje kariai mokysis šturmuoti ir saugoti pastatus bei naudotis tuneliais.

Kvietimą pasinaudoti netikru miesteliu Lietuvos gynybos ministras išdavė ir Latvijai bei Estijai.

„Mūsų seserys Latvija ir Estija neturi šio dirbtinio miesto ir kviečiame jas čia treniruotis ir kartu rengti miesto gynybą“, – žiniasklaidai sakė Juozas Olekas.

Lietuva atvirai išreiškė susirūpinimą dėl galimų gretimos kaimynės Rusijos karinių veiksmų ir sutiko NATO planuoja išsiųsti karius arti sienos kaip atgrasymo priemonę.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer