Lenkija, Lietuva ir Ukraina nori griežtesnių sankcijų Rusijai

Lenkija ir Lietuva prisijungė prie Ukrainos, ragindamos sugriežtinti Vakarų sankcijas Maskvai po tariamo Rusijos kariuomenės susikaupimo prie Ukrainos sienos, kuri pakurstė baimę dėl invazijos.

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu per pirmąjį prezidentinį trišalį saugumo aljanso „Liublino trikampis“ susitikimą Hutoje vakarų Ukrainos Karpatų kalnuose.

Duda ir Nausėda susirinko pademonstruoti savo paramą kovojant su tuo, ką jie apibūdino kaip „tebesitęsiančią agresiją prieš Ukrainą“.

JAV žvalgybos pareigūnai teigia, kad Rusija prie sienos su Ukraina subūrė 70 000 karių ir ruošiasi galimai invazijai kitų metų pradžioje.

Maskva neigė bet kokius ketinimus pulti, bet pareikalavo, kad NATO atsisakytų Ukrainos ir kitų buvusių Sovietų Sąjungos šalių narystės ir panaikintų Aljanso karinius dislokavimus Vidurio ir Rytų Europoje.

Nausėda teigė, kad augimas kelia grėsmę visam regionui ir Rusijos bandymai atkurti įtakos zonas nebus toleruojami.

„NATO tikrai turi reaguoti ne tik mobilizuodamas ir sutelkdamas pajėgumus NATO rytiniame flange, bet ir savo gynybos stiprinimo planais“, – pridūrė jis.

Po susitikimo paskelbtame bendrame pareiškime trys lyderiai paragino kitus tarptautinius lyderius sustiprinti sankcijas Rusijai.

„Mūsų bendra užduotis – atgrasyti nuo Rusijos keliamos grėsmės ir apginti Europą nuo agresyvios Rusijos politikos“, – sakė M. Zelenskis. „Ukraina, Lenkija ir Lietuva šiandien yra to atgrasymo avangardas“.

Ukrainos lyderis paragino imtis „galingų prevencinių veiksmų, galingų rimtų sankcijų, kad būtų išvengta bet kokių minčių apie eskalavimą“.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas iškėlė saugumo garantijų reikalavimą praėjusią savaitę vykusiame vaizdo pokalbyje su JAV prezidentu Joe Bidenu, kuris perspėjo, kad Rusijai gresia „sunkios pasekmės“, jei Maskva užpuls savo kaimynę.

Rusijos diplomatai pareiškė, kad Maskva turės sustiprinti priešiškumą, jei jos reikalavimai bus atmesti.

Visą interviu su Peteriu Dickinsonu, Ukrainos Atlanto tarybos redaktoriumi, žiūrėkite aukščiau esančiame vaizdo įrašų grotuve.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer