Lėktuvo katastrofa Kenijoje: sudužo orlaivis su 149 keleiviais ir įgula

Oro bendrovės „Ethiopian Airlines“ laineris „Boeing 737“, kuriame buvo apytikriai 149 keleiviai ir aštuoni įgulos nariai, sekmadienį ryte sudužo pakeliui iš Adis Abebos į Nairobį, pranešė įmonė.

„Patvirtiname, kad mūsų planinio reiso ET302 iš Adis į Abebos į Nairobį (lėktuvas) šiandien pateko į avariją, – sakoma „Ethiopian Airlines“ pranešime. – Manome, kad lėktuve buvo 149 keleiviai ir aštuoni įgulos nariai, bet šiuo metu tikriname šio skrydžio keleivių sąrašo detales.“

Bendrovė nurodė, kad lėktuvas, pakilęs iš Bolės oro uosto šalia Adis Abebos 8 val. 38 min. vietos (7 val. 38 min. Lietuvos) laiku, praėjus apie šešioms minutėms nukrito ties Debre Zejito miestu, dar žinomo kaip Bišoftu, esančio maždaug už 50 km į pietus nuo sostinės.

Kaip praneša „Ethiopian Airlines“, šiuo metu vyksta „paieškų ir gelbėjimo operacija. Neturime patvirtintos informacijos apie likusius gyvus žmones arba galimas aukas.“

Etiopijos premjero Abiy Ahmedo biuro „Twitterio“ žinutėje sakoma, kad vyriausybės vadovas „norėtų pareikšti savo giliausią užuojautą šeimoms tų, kas šį rytą prarado savo mylimų žmonių per „Ethiopian Airlines“ „Boeing 737“ įprastą skrydį į Nairobį Kenijoje“.

„Ethiopian Airlines“ informavo pasiųsiančios į nelaimės vietą savo atstovus, kad jie „darytų viską, kas įmanoma, padėdami gelbėjimo tarnyboms“.

Bendrovė taip pat įkūrė keleivių informavimo centrą ir telefono liniją, kuriuo šeimų nariai ir draugai gali teirautis apie laineriu skridusius žmones.

Sudužęs laineris „Boeing 737-800MAX“ yra to paties tipo lėktuvas, kaip ir Indonezijos bendrovės „Lion Air“ orlaivis, pernai spalį sudužęs praėjus 13 minučių po pakilimo iš Džakartos. Tąsyk žuvo visi 189 lėktuve buvę žmonės.

Vėliausia didelė „Ethiopian Airlines“ keleivinio lainerio avarija įvyko 2010 metais, kai kildamas iš Libano sprogo „Boeing 737-800“ ir žuvo 83 keleiviai bei septyni įgulos nariai.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...