Lankydama mamos gimtinę Grybauskaitė negailėjo karčių žodžių bendruomenei

Kadenciją baigusi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, lankydama mamos gimtinę Biržuose, nepraleido progos pasidomėti, kaip sekasi naikinti valdiškus vaikų namus. Po kilusio ažiotažo, kai vienos gatvelės gyventojai aršiai sukilo prieš kaimynystę su globotiniais vaikais, prezidentė net ir kraštiečiams nebuvo ataidi.

Po mamos gimtinės vietas besilankanti kadenciją baigusi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė panoro aplankyti tėvų pamestus vaikus. Gerai nusiteikusi vadovė, lydima būrio globotinių, apžiūrėjo jų kambarius ir net mielai pasičiupusi pieštukus padėjo mažiesiems spalvinti.

Iš tiesų prezidentės tikslas aplankyti šiuos vaikų globos namus neatsitiktinis. Už valdiškų vaikų globos namų pertvarką aktyviai pasisakanti Dalia Grybauskaitė palaiko dabartinės Biržų valdžios iniciatyvą jau nuo kitų metų rugsėjo uždaryti įstaigą, perkeliant vaikus į mažesnius šeimyninius globos namus.

„Kitais metais turi nelikti institucinių globos namų, tai mūsų planai ir yra tokie. Šiai dienai formuojamas skypas mieste, rengiamas projektas“, – sako Biržų soc. paramos vedėjas Kęstutis Knizikevičius.

Vaikus aplankiusi prezidentė ir globėjai mėgina įrodyti, kad tėvų pamesti vaikai nėra joks siaubas.

Deja, prezidentės dėmesį kraštiečiai atkreipė ne vien gražiais poelgiais. Karčių žodžių ji negailėjo vietos bendruomenei kuri būtent dėl šių vaikų sukėlė tikrą ažiotažą šalyje, kai viešai pareiškė, kad kaimynystėje nenori matyti globotinių.

Nedideli bendruomeniniai vaikų globos namai turėjo iškilti Latvygalos gatvelėje. Tačiau bendruomenė nepanoro našlaičių priimti. Kilus skandalui, sklypą vaikams pasiūlė Kudirkos gatvės gyventojai.

Šios gatvelės senbuvė Rita parodė pirmą savivaldybės nusižiūrėtą sklypą. Vieta išties rami, prie pat ežero. Daugiausiai būkštauta, kad vaikai stokos socialinių įgūdžių ir atsikraustę čia drums tvarką bei nusistovėjusią ramybę.

Nurimus emocijoms, dabar žmonės ginasi buvę apgauti buvusių politikų ir kelių čia gyvenančių verslininkų, kurie, sužinoję apie auklėtinių apgyvendinimą, rinko net parašus.

„Čia buvo apgauti gyventojai, niekas tiksliai nepasakė“, – teigia gyventoja Rita.

„Žmonės kai kurie labai kategoriškai užsispyrė, kad nereikia. Žinoma, kad vaikai gal ir pridarys zbitkų..“, – mano gyventojas Gediminas.

„Kiek investuosime į savo kaimyną, į aplinką, priklausys mūsų ateitis. Manau, kad geri pavyzdžiai nustelbs ir sugėdins tuos žmones, kurie buvo tokie nejautrūs“, – sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Uždarius Medeikių globos namus, juose planuojama įkurti šeimos krizių centrą, taip pat globotinių palydėjimo į gyvenimą centrą bei vaikų dienos centrą.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...