Kosulys išdavė mirtiną ligą: studentė galvojo, kad tiesiog peršalo

Marlee Pincus (18) ėmė kosėti praėjus keletui savaičių nuo studijų Cornellio universitete, Itakoje, Niujorko valstijoje, JAV pradžios 2018 rugsėjo mėnesį.

Ji manė, kad tai – gripas, tačiau simptomams nepraeinant buvo išvežta į ligoninę. Po kelių valandų jai buvo diagnozuota T ląstelių ūmi limfoblastinė leukemija – kraujo vėžys.

M. Pincus dabar gydosi chemoterapija „Memorial Sloan Kettering“ vėžio centre, Niujorke, rašoma dailymail.co.uk.

Pirmąjį savo studijų mėnesį Cornellio universitete Marlee Pincus ėmė be perstojo kosėti. Itakos mieste, Niujorko valstijoje esančio universiteto bendrabutyje siautė gripas, todėl tuomet dar septyniolikmetė mergina manė, kad ir ji juo užsikrėtė.

Tačiau kosulys darėsi vis sunkesnis, o vėliau prasidėjo karščiavimas ir drebulys.

Spalio mėnesį jai prireikė skubios pagalbos ir tuomet ji buvo išvežta į ligoninę, kur gavo nerimą keliančius tyrimų rezultatus, pranešama studentų laikraštyje „The Cornell Daily Sun“.

Marlee, kuriai dabar 18 metų, tą pačią dieną buvo diagnozuota leukemija – kraujo vėžys. Mergina sužinojo, kad studijas reikės atidėti dėl intensyvaus chemoterapijos kurso kitus dvejus metus.

Jauna mergina sako, kad diagnozė suteikė jai „naują požiūrį į gyvenimą“ ir leukemijos tyrimams ji jau surinko daugiau nei 20 000 dolerių.

Marlee prisimena, kaip pirmosios studijų savaitės buvo visai tokios, kokias ji ir įsivaizdavo.

„Susipažinau su tiek daug įdomių žmonių, mokiausi naujų dalykų, valgiau nesveiką maistą ir labai vėlai eidavau miegoti…

Tipiškas studentiškas gyvenimas.“ – „Leukemia and Lymphoma society“ bloge rašė ji.

Rugsėjo mėnesį Marlee ir keli jos draugai susirgo liga, kurią jie palaikė gripu. Tačiau jos draugams sveikstant, Marlee būklė ir toliau prastėjo – mergina manė, kad tai dėl paskaitų keliamo streso.

„Mano mama pastebėjo, kad aš labai išblyškusi ir nusprendė nuvežti mane į pirmąją pagalbą.“ – „The Sun“ pasakojo Marlee. – „Jie padarė kraujo tyrimą ir tuomet sulaukė skambučio iš laboratorijos apie kritinius rodiklius.“

Jos baltųjų kraujo kūnelių kiekis buvo aukštas, o hemoglobino, raudonuosiuose kraujo kūneliuose esančio baltymo, kuri nešioja deguonį po kūną, kiekis buvo per žemas – tai sukėlė nerimą.

Ji buvo skubiai išvežta į „Hackensack“ ligoninę Niu Džersyje, kur jai buvo diagnozuota ūmi limfoblastinė leukemija.

Ūmi limfoblastinė leukemija yra vėžio forma, kuria sergant kaulų čiulpai ima gaminti pernelyg daug nebrandžių baltųjų kraujo kūnelių, vadinamų limfocitais.

Per savo aštuonioliktą gimtadienį spalio mėnesį Marlee nusprendė rinkti aukas „Leukemia and Lymphoma Society“.

„Judaizme skaičius 18 yra vadinamas „čai“ ir reiškia gyvenimą.“ – „The Sun“ pasakojo ji. – „Kadangi man suėjo 18 metų, nusprendžiau aukoms prašyti sumų, kurios dalintųsi iš 18.“

Mergina per 18 dienų siekė surinkti 1 800 dolerių. Iki akcijos pabaigos ji jau turėjo daugiau nei 20 000 dolerių.

Ji taip pat sukūrė feisbuko puslapį, pavadintą „Marlee Kickin Leuk’s Butt“ („Kaip Marlee spiria leukemijai į užpakalį“), kuriame ji dalinasi informacija apie ūminę limfoblastinę leukemiją ir skelbia naujienas apie savo būklę.

„Nors niekada nemaniau, kad man taip atsitiks, noriu pasinaudoti šia proga geresniam savęs pažinimui ir naujam požiūriui į gyvenimą.“ – sako Marlee. – „Tai toks dalykas, kurį su savimi nešiosiuosi visą gyvenimą.“

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...