Košmaras Kaune tęsiasi – kūdikio nužudymu įtariama motina

Kaune, K. Genio gatvėje esančiuose namuose, kovo 4-ąją pagimdyto kūdikio be gyvybės ženklų istorija įgauna nužudymo detalių. Įtarimai dėl bejėgiškos būklės mažamečio nužudymo vakar buvo pareikšti 1986 metais gimusiai kūdikio motinai.

Šią informaciją portalui tv3.lt patvirtino Kauno apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Vytautas Gatveckas.

„Po atliktų pirminių ikiteisminio tyrimo veiksmų atsirado pagrindas pareikšti įtarimus kūdikio motinai pagal Baudžiamojo kodekso 129 str. 2 dalies 1, 2 ir 3 punktus. Tai yra mažamečio, bejėgiškos būklės žmogaus, savo artimo giminaičio ar šeimos nario nužudymas“, – teigė V. Gataveckas.

Kaltės nepripažįsta

Prokuroras pateikė ir daugiau ikiteisminio tyrimo detalių: „Pirminė informacija yra tokia, kad naujagimis mirė dėl ūmios išorinės hipoksijos. Mirtis ištiko dėl deguonies trūkumo organizme. Yra pagrindo manyti, kad kūdikis gimė gyvas, bet tą dar turės patvirtinti teismo medicinos ekspertai. Sieksime išsiaiškinti, kodėl kūdikiui nustatyta ūmi išorinė hipoksija.“

V. Gataveckas patvirtino, kad trečiadienio popietę buvo apklausta ir kūdikio motina. Apklausa užsitęsė iki vėlyvo vakaro.

„Kūdikio nužudymu įtariama moteris nepripažįsta savo kaltės. Per apklausą ji papasakojo visas aplinkybes nuo to laiko, kai pastojo iki nelaimės akimirkos. Ji neigia, kad gimus kūdikiui atliko kažkokius nusikalstamus veiksmus. Plačiau apklausos detalių komentuoti negaliu“, – teigė ikiteisminį tyrimą kuruojantis prokuroras.

Anot jo, toliau bus atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai. Bene svarbiausiomis išvadomis turėtų tapti ekspertų atsakymas, ar kūdikis gimė gyvas. Bet šių ekspertų išvadų gali tekti palaukti apie du mėnesius. Po apklausos kūdikio motina buvo paleista į laisvę.

„Nebuvo pagrindo prašyti jos suėmimo. Jai skirtos kelios kardomosios priemonės: rašytinis pasižadėjimas neišvykti, periodiškas registravimasis policijos įstaigoje ir dokumentų paėmimas“, – teigė V. Gataveckas.

Paklaustas, koks statusas šiame tyrime tenka vaiko tėvui, prokuroras atsakė, kad jis nėra tyrimo subjektas: „Sieksime nustatyti jo tapatybę. Bet šiame tyrime jis nėra tyrimo subjektas. Ateityje jis gali įgyti liudytojo statusą.“

Gresia griežta bausmė

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad praėjusį pirmadienį (kovo 4-ąją – aut. past.) apie 9 val. Kaune, K. Genio g., bute, vonioje, moteris (g. 1986 m.) pagimdė vyriškos lyties kūdikį be gyvybės ženklų.

Atvykę medikai konstatavo kūdikio mirtį. Ant kūdikio smurto požymių nepastebėta. Moteris buvo paguldyta į ligoninę. Tačiau Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas iškart patvirtino, kad pradėtas tyrimas dėl nužudymo, pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnį.

Primename, kad tas, kas nužudė mažametį, bejėgiškos būklės žmogų, savo artimą giminaitį ar šeimos narį – baudžiamas laisvės atėmimu nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...