Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Klastingos ligos diagnozę išgirdęs S. Skvernelis – ne vienas: šią ligą gydosi Stano, ja sirgo ir D. Mertinas

695

Trečiadienį buvo paskelbta, kad premjeras Saulius Skvernelis serga limfoma. Šia klastinga liga sirgo bei šiuo metu serga ne vienas žinomas Lietuvos žmogus. Tačiau kiekvienas atvejis kitoks – skiriasi žmogaus sveikatos būklė, gydymo trukmė.

Alfa.lt primena, kad premjeras S. Skvernelis per spaudos konferenciją atskleidė apie jam diagnozuotą limfomą.

„Profilaktinio patikrinimo metu buvo pastebėta limfinės sistemos sutrikimų, kurių anksčiau nebuvo stebėta. Deja, tiktai chirurginės operacijos metu buvo įmanoma nustatyti diagnozę. Diagnozė yra patvirtinta, tai yra limfoma“, – sakė S. Skvernelis.

„Tai yra limfoma, pirminė stadija, nėra išplitusi, yra taikomas gydymas, t. y. imunoterapija ir chemoterapija. Pirmą ciklą aš vakar praėjau, šiandien jaučiuosi puikiai. Du mėnesiai, rugsėjis ir spalis, ciklai turi būti pabaigti ir gydytojai tikisi visiško pasveikimo“, – pridūrė jis.

Limfoma šiuo metu serga ir dainininkas Stanislavas Stavickis-Stano. „Šiandien daugybė žmonių išgirs diagnozę vėžys ir prasidės jų pažintis su baime. Aš noriu Jus visus apkabinti ir pasakyti – nebijokite, mus užklupo netikėtas išbandymas, bet nebijokite, tai tiesiog liga, ji visai kitokia nei prieš dvidešimt metų. Ji tikrai gydoma. Jūs ne vieni. Nebijokite, Lietuvoje neįtikėtinai profesionalūs ir jautrūs šios srities specialistai. Kraujo vėžio atveju išgydoma didžioji pacientų dalis. Aš sergu vėžiu, bet pasveiksiu“, – apie diagnozę anksčiau feisbuke rašė Stano.

Dar visai neseniai kompozitorius, muzikos prodiuseris ir dainų kūrėjas Stano vyko į Santaros klinikas pakartoti tyrimų dėl vėžio. Vyras atskleidė, kad tyrimų rezultatai buvo geri ir juos pakartoti teks po trijų mėnesių. „Tai va, šiandien gavau dar tris mėnesius, o, atrodo, dar vieną gyvenimą“, – mintimis tuo metu dalijosi Stano.

Sužinojęs, kad ši liga užklupo ir S. Skvernelį, Stano teigė jį užjaučiantis bei palaikantis: „Kažkaip čia pritrenkė mane žinia apie Saulių Skvernelį ir kad jam irgi limfoma…

Tai, ką likimo brolau, dabar jau nesvarbu, kurioje barikadų pusėje buvome prieš tai, atsidūrėme toje pačioje.

Reiškiu didžiulį palaikymą.

Visiems, kas dabar mėgins spekuliuoti jo sveikatos tema, galiu pasakyti remdamasis savo patirtimi – chemoterapija ir imunoterapija netrukdo dirbti. Dažniausiai tokio amžiaus žmogus pakankamai nesudėtingai atlaiko gydymą.

Linkiu nenusiminti!

Laikykimės!“ – socialiniame tinkle rašė atlikėjas.

Su šia sunkia liga ilgai kovojo ir aktorius Dalius Mertinas, tačiau 2017 m. kovą pralaimėjo. Limfoma vis atsitraukdavo, suteikdama aktoriui vilties, kuria jis dalydavosi su kitais sergančiaisiais. Tačiau galiausiai liga vilties nebesuteikė. D. Mertinas užgeso eidamas 56-uosius metus.

2009 m., atsinaujinus ligai, D. Mertinas žurnalui „Privatu!“ pasakojo: „Man jau tada sakė, kad ši liga nepagydoma. Ją tik vaistais galima kuriam laikui prislopinti. Taip sutapo, kad liga sugrįžo lygiai po šešerių metų, o operaciją gydytojai atliko per mano gimtadienį.“

Vis dėlto aktorius rūpinosi ne tik savo sveikata, bet stengėsi padėti ir kitiems, kenčiantiems nuo to paties, – jis pasistengė, kad visiems limfoma sergantiems žmonėms būtų kompensuojami veiksmingi, bet brangūs vaistai.

www.alfa.lt

Comments are closed.