Klaipėdiečiai piktinasi – neįgaliesiems neįmanoma pasiekti jūros

Lietuvos neįgalieji Klaipėdos paplūdimiuose jaučiasi diskriminuojami ir teigia negalintys pasiekti jūros. Tuo metu Klaipėdos pajūrį prižiūrinti įmonė patikina, kad prieiga neįgaliesiems iki Baltijos sukurta ne vienoje vietoje.

Portalo tv3.lt skaitytojas Germanas dalinasi nuotraukomis bei vaizdo įrašais, kaip neįgalus asmuo su vėžimėliu Klaipėdoje negali pasiekti jūros, nes nusileidimas iki pajūrio nepritaikytas neįgaliesiems.

Nori pasiekti jūrą

Germanas piktinasi, kad, nepaisant savivaldybės paplūdimiams skiriamų lėšų, šie vis tiek neatitinka nustatytų reikalavimų.

„Mokesčių mokėtojų pinigus greičiausiai ,,nuplauna“, Baltijos bangos. Priėjimo prie jūros nėra, o žmonės, turintys negalią, taip pat nori išbandyti Baltijos bangas“, – laiške tv3.lt rašė skaitytojas.

Laiške jis taip pat atkreipė dėmesį į Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytas higienos normas, kuriose numatoma, kad „paplūdimiuose priėjimas prie vandens turi būti neslidus, neklampus, patogus ir saugus visiems, taip pat ir neįgaliems žmonėms“. Čia pat pažymima, kad „paplūdimiuose turi būti įrengti tualetai, kurie būtų tinkami naudotis ir neįgaliesiems žmonėms“.

Laipteliai skirti ne tam

Tuo metu Klaipėdos paplūdimius prižiūrinčios biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ vadovas Virginijus Urbonas pabrėžia, kad vaizdo įraše ir nuotraukose užfiksuota, kaip neįgalus asmuo bando leistis laipteliais ne į paplūdimį, o į pajūrį.

„Tai dvi skirtingos sąvokos. Ten paplūdimio nėra, ten yra pajūris. Antras dalykas, nuovažos yra skirtos ne neįgaliesiems, o motinoms su vaikų vežimėliais, kad jos nusileidusios galėtų pasistatyti. Nes neįgalusis ten neturi kur važiuoti. Ten paplūdimio nėra, ten netgi ženklai pastatyti, kad draudžiama maudytis, paplūdimys– 500 metrų į dešinę“, – tv3.lt sakė V. Urbonas.

Anot įmonės vadovo, nuotraukose matomi laipteliai visuomet kėlė problemų, nes vėjas išpustydavo po jais esantį smėlį.

„Šiandien rytą brigada nuvažiavo, pripylė išpustytą smėlį ir pritaisė papildomus medinius laiptus. Viskas sutvarkyta“, – patikino V. Urbonas.

V. Urbonas pažymi, kad Klaipėdoje neįgaliesiems pritaikyti paplūdimiai pietinėje ir šiaurinėje Melnragėje, Giruliuose, Smiltynėje.

„Kur galima, paplūdimiuose integruojame neįgaliuosius“, – sakė pašnekovas.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...