Kieme aptiktas mažas šunelis pasirodė esąs retos rūšies gyvūnas

Australijos miesto kieme aptiktas mažas šunelis pasirodė esąs itin retos, saugomos rūšies dingas. Tai paaiškėjo keturkojui atlikus DNR tyrimą. Spėjama, kad mažylį kieme numesti galėjo plėšrus, jį sudoroti norėjęs paukštis.

Smalsus ir žaismingas dingas Wandis dūksta prieglaudos kieme. Iš pradžių manyta, kad galiniame namo kieme rastas vos kelių mėnesių mažylis – paprastas šuniukas. Visgi veterinarams įtarimų sukėlė jo panašumas į laukinius šunis dingus. Jie nusprendė mažyliui padaryti DNR testą, o rezultatas nustebino visus.

Pasirodo, tai ne šiaip dingas, o Alpinis dingas – vienos iš trijų Australijoje gyvenančių dingų rūšių jauniklis. Be to, jis labai retas, nes būtent Alpiniai dingai – vieninteliai įtraukti į nykstančių rūšių sąrašą.

„Kovojame dėl dingų išsaugojimo laukinėje gamtoje, o šis mažylis mums tarsi nukrito iš dangaus. Tada paaiškėjo, kad jis tikrų tikriausias dingas ir tai – stebuklas“, – sako dingų prižiūrėtoja Meg.

Tiesą sakant, gali būti taip, kad Wandis iš tiesų nukrito iš dangaus, tiksliau, iš plėšraus paukščio gniaužtų. Jo prižiūrėtojai spėja, kad šuniuką numesti galėjo jį pačiupęs ir sudoroti norėjęs paukštis. Dingai laikomi pačios gryniausios veislės šunimis, vieninteliais likusiais priešistorinių naminių šunų palikuonimis. Australijoje jie gyvena apie 3500-us metų.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...