Kauno „Žalgirio“ vadovas Motiejūnas: „Yra kiti galimi stebuklai“

Stebuklingas išsigelbėjimas Eurolygoje, akimirksniu iššluoti bilietai į ketvirtfinalio namų mūšį su Stambulo „Fenerbahce“ ir pristatyta knyga apie Vladimiro Romanovo erą Kaune. Pastaroji simboliškai primena, kokius gerus laikus dabar išgyvena „Žalgiris“. Tuo, skaitydamas knygą, pasidžiaugia ir klubo vadovas Paulius Motiejūnas.

„Jau pradėjau antrą trečdalį. Skaitau, labai smagiai skaitosi, – apie savaitgalį pristatytą Jono Miklovo knygą „Aš stebuklas. Jūs nepastebėjote?“ tv3.lt sakė P.Motiejūnas. – Viskas praeita, bet dabar dar pamatai viską iš kitų pusių, nes yra nemažai kitų žmonių komentarų. Iš dalies, viskas labai greitai pasimiršo, visi tie išgyvenimai. Smagu prisiminti ir pagalvoti, kad dabar tikrai gerai gyvename. Kartais tai pasimiršta“.

P.Motiejūnas portalui tv3.lt taip pat pat papasakojo apie kilusį ažiotažą dėl bilietų prekybos, pokyčius Eurolygoje ir „Žalgirio“ kryptį bei siekius ateityje.

„Tikrai negalvojame, kad mes pasidarysime kaip Milano „Olimpia“, CSKA, „Real“ ar „Barcelona“. Tiesiog, skirtingo kalibro, skirtingo mentaliteto, skirtingo požiūrio visas darbas. Ne kopijuoti, o bandyti padaryti kažką savo – toks kelias“, – apie „Žalgirio“ sėkmę pasakojo 38-erių vyras.

Jis kartu patikslino, kad užsienio žiniasklaidos skelbtas Eurolygos klubų biudžetų vidurkis yra kiek didesnis – ne 25, o 28 milijonai eurų. Palyginimui, „Žalgiris“ disponuoja 10,5 mln. eurų biudžetu. Plačiau apie tai – interviu su P.Motiejūnu.

– Pauliau, visų pirma apie šviežiausią įvykį – vos per kelias valandas išpardavėte visus bilietus į ketvirtfinalio namų rungtynes su „Fenerbahce“. Tikėjotės tokio ažiotažo?, – tv3.lt paklausė P.Motiejūno.

– Lyginome su praėjusiais metais ir galvojome, kad bus paprasčiau, bet šįmet ažiotažas tikrai daug didesnis. Matėme, kad ir sistema sustojo. Tai parodo, kad nesitikėjome to. Iš dalies blogai jaučiamės, kad buvo tų trukdžių, bet iš kitos pusės labai smagu, kad toks didelis susidomėjimas.

– Vėliau nekilo mintis, kad bilietų kainos buvo kiek per mažos?

– Žinote, su renginiais visada taip būna. Jei išperka viską, reiškiasi, kad buvo per maža kaina, o jeigu neperka – vadinasi per brangi. Tikrai viskas skaičiuota, dėlota pagal praėjusius metus ir pagal šio sezono abonementus ir rungtynes. Negalvojome, kad didesnė kaina išeitis. Net ir brangiau būtų išpirkę, bet stengiamės, kad kaina būtų racionali.

– Galbūt skaičiavote, kiek patekimas į Eurolygos aštuntuką sugeneruos papildomų pajamų?

– Sugeneruos nemažai, bet dar nežinome, kiek tiksliai. Reikia nepamiršti, kad bus ir papildomų išlaidų – skrydis, viešbutis ir kiti dalykai. Dėliosime sezono pabaigoje, bet faktas, kad biudžetui tai ženkliai padeda.

– „Žalgirio“ įšokimą į aštuntuką visi vadino stebuklu. Kaip jūs vertinate šį pasiekimą?

– Negalime sakyti, kad tikėtume stebuklais. Supratome patys, kad šansai buvo nedideli. Kaip visada esame kalbėję – galvojame tik apie artėjančias rungtynes ir atiduodame visą save, tas jautėsi pas žaidėjus, trenerius, administraciją. Esame labai patenkinti, kad viskas taip susiklostė. O toliau – yra kiti galimi stebuklai, reikia tiesiog neatsisakyti savo požiūrio, dirbti ir apie nieką negalvoti. Tikai tas patekimas smarkiai pakėlė nuotaiką visiems – sirgaliams, administracijai, žaidėjams, visiems. Labai stengiamės, vyrai daug atidavė dėl to. Kai stengiesi ir pavyksta, būna be galo smagu.

Vaizdo klipą apie „Žalgirio“ kelią į TOP8 žiūrėkite:

– Kas dar labiausiai džiugina, kalbant apie nuveiktą darbą už aikštės?

– Dar to sezono liko, bet esame be galo nustebinti palaikymo. Praėjusiais metais jau jis jautėsi, bet gal stipriau antroje sezono pusėje, o dabar nuo pat sezono pradžios. Bilietus išparduodavome net į tas rungtynes, kur anksčiau nesisekdavo parduoti. Tas palaikymas jautėsi ne tik namie, bet ir išvykose. Tas jausmas yra nuostabus – kai ateini ir šaukia „Žalgiris“, visi dairosi, kur tie sirgaliai, o jie pasiskirstę visoje salėje. Labiausiai džiaugiamės tuo įtraukimu – tiek verslo bendruomenės, tiek sirgalių. Dar ne viską padarėme, yra kur tobulėti, bet norėtųsi, kad tokia banga tęstųsi, kaip įmanoma ilgiau.

– Praėjusiame, užpraėjusiame sezonuose „Žalgiris“ dažnai kalbėjo apie teisėjavimą, šiais metais tų kalbų mažiau. Pasikeitė Eurolygos požiūris į „Žalgirį“?

– Lietuvos krepšinio lyga (LKL) leido kalbėti, bet treneris ir mes nekalbame, priešingai Eurolyga – už tai skiria dideles baudas, bet irgi nekalbame. Nesakau, kad neliko to bendravimo, nesakau, kad nekalbame ir nežiūrime, kaip tą pagerinti. Tai tikrai vyksta, tik viešumoje to nėra. Šį sezoną tikrai turėjome tokių rungtynių, visi žino apie mačą su Maskvos CSKA, kur net ne teisėjai, o sekretoriatas.. Kur kažkoks CSKA sirgalius kažką paspaudė lyg netyčia ir galbūt pakeitė rungtynių eigą. Tokių epizodų tikrai buvo ir nėra taip, kad mes tylime ir jų nekomunikuojame, tik gal viešai to mažiau matosi.

– Pagal biudžetą, išliekate tarp mažųjų klubų Eurolygoje. Ką jums, kaip vadovui reiškia, kad dvejus metus iš eilės esate tarp aštuonių stipriausių komandų?

– Smagu (juokiasi, – aut. past.). Vėl sakau, vadovas nėra vienas. Kaip treneris turi komandą, taip ir pas mus administracijoje yra didelis kolektyvas. Kai sekasi, tai ir mes labai laimingi, tai tikrai įkvepia. Kas dar smagiau, kad nekeiti požiūrio, nes žinai, jog biudžetas ženkliai neišaugs ir nepasivysi tų komandų, o tiesiog turime savo braižą, kuriuo einame. Keičiantis sistemai reikia toliau galvoti, kaip su tuo braižu išlikti konkurencingiems.

– Neseniai užsienio žiniasklaida skelbė, kad Eurolygos biudžetų vidurkis siekia net 25 mln. eurų. Kiek tai realūs skaičiai?

– Žinau, kad realus vidurkis yra 28 milijonai eurų. Mūsų yra 10,5 mln. Mes žinome, kad iš tų 11 komandų (kurios turi ilgalaikes sutartis su Eurolyga, aut. past.) mes turime mažiausią biudžetą. Iš 16 šiųmetinių komandų galbūt turėjome ne mažiausią biudžetą, bet prie pabaigos. Stengiamės neakcentuoti to biudžeto, nes žinome, ką turime ir su tuo bandome išspausti maksimumą. Tam ir turi būti dėmesys, o ne rodymas, kad kažkur yra daugiau ar mažiau.

– Ar matote erdvės Žalgirio biudžeto augimui ateityje?

– Prieš porą metų sakiau, kad ir 10 mln. nėra pasiekiama. Mūsų rinka yra tokia, kokia yra, turime kitų pliusų. Faktas, kad jis gali didėti ir mes norime, kad jis didėtų, bet nenorime turėti tokių bangavimų, kokie buvo anksčiau. Tikėtis, kad čia kažkas vienas ateis ir padės ant stalo didelį maišą pinigų ir turėsime šauti į viršų… Mūsų modelis, visos administracijos tikėjimas yra, kad su mažesnėmis išlaidomis ir kaštais galima pasiekti kažką daugiau nei kiti prognozuoja. Jeigu tas biudžetas kažkiek ir paaugtų, kad ir keliais procentais per metus, svarbu kad tik augtų ir stiprėtume. Bet tikrai negalvojame, kad mes pasidarysime kaip Milanas, CSKA, „Real“ ar „Barcelona“. Tiesiog, skirtingo kalibro, skirtingo mentaliteto, skirtingo požiūrio visas darbas. Ne kopijuoti, o bandyti padaryti kažką savo – toks kelias.

– Galbūt viršysite ir šio sezono biudžeto projektą, galbūt nesitikėjote tokio sirgalių aktyvumo?

– Yra, kur viršysime, yra, ko neįvykdysime, tai pabaigoje matysime ir paskelbsime. Biudžetas tikrai bus surinktas ir būtų gerai, jeigu viršytume. Žiūrint Eurolygoje, žvelgiant į priekį ir drąsiai pasvajojant, galime viršyti.

– Kalbant apie ateitį, pristatytas naujas tvarkaraščio projektas, sezoną Eurolygoje pradėsite ir baigsite vėliau, daugės komandų. Kaip vertinate artėjančius pokyčius?

– Vertiname gerai, nes turėsime papildomas dvejas rungtynes namie. Žinoma, ir tų išvykų daugiau, sezonas ilgesnis, bet tai natūralu ir nebuvo naujiena. Tą žinojome, tad laukia dar vienas įdomus sezonas. Smagu, kad lyga keičiasi. Tikrai labai įdomu, nes nestovime vietoje, lyga nestovi vietoje, kažką išbandysime. Visai administracijai įdomu neužmigti ant laurų ir žiūrėti, ką galima patobulinti, žiūrėti, kur galima tuose pakeitimuose aplenkti kitas komandas. Tai prideda skanaus prieskonio darbe, nes bus galima kurti kažką naujo.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...