Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Kaip padėti sau, ištikus infarktui? Tik viena taisyklė!

678

Dažnai pasitaiko, kad širdies priepuolis žmones ištinka, kai jie būna visiškai vieni ir nėra kam padėti. Kaip išgyventi širdies priepuolį, jei esate vieni?

Įsidėmėkite: jei staiga pajustumėte, kad širdis ėmė plakti „neteisingai“ ir jūs netrukus nualpsite, žinokite, kad turite dar geras 10 sekundžių, kol prarasite sąmonę.

Dauguma širdies priepuolio aukų galėtų padėti sau, jei žinotų, kaip. Tam būtina pradėti kosėti – daug kartų ir su didele jėga. Kiekvieną kartą prieš sukosėdami giliai įkvėpkite. Kosulys turi būti gilus ir ilgas, tarytum ketintumėte iškosėti sekretą giliai iš krūtinės.

Įkvėpimai ir kosulys turi kartotis kas 2 sekundės be pertraukos ir sustojimų – kol sulauksite medikų pagalbos arba iki to momento, kai širdis pati pradės plakti tolygiai.

Gilūs įkvėpimai skatina deguonį geriau įsiskverbti į plaučius, o kosulio judesiai „suspaudžia“ širdį ir priverčia kraują tekėti. Šis širdies spaudymas padeda jai sugrįžti į normalų ritmą.

Tokiu būdu širdies priepuolio aukos išsikovoja papildomai laiko sulaukti medikų ar nusigauti iki ligoninės. Papasakokite apie tai kitiems. Tai padės išgelbėti gyvybę.

Kardiologai mano, kad kiekvienas, pasidalijęs šia informacija su 10 asmenų, galėtų išgelbėti bent vieno žmogaus gyvybę.

Pagalba turi būti suteikta per pirmąsias 1–2 val.

Kuo skubiau bus suteikta medicininė pagalba, tuo didesnė tikimybė pasveikti.

Padėkite nukentėjusiam žmogui atsisėsti, atlaisvinkite veržiančius drabužius, nuraminkite jį. Tai padės jam lengviau kvėpuoti ir pagerins širdies aprūpinimą deguonimi.

Kol atvyks medikai, nuolat stebėkite gyvybines funkcijas: sąmonę, kvėpavimą, pulsą.

Jei ligonis praranda sąmonę ir nustoja kvėpavęs, atloškite galvą ir burna į burną metodu atlikite du oro įpūtimus ir penkiolika krūtinės ląstos paspaudimų.

Medikai teigia, jog vis dažniau infarktai smogia jauniems žmonėms. „Deja, reikia pripažinti, jog pacientų amžius jaunėja. Šiandien infarktas 25–26 metų žmogui nebėra retenybė“, – teigia Kauno klinikų kardiologas Rimvydas Šlapikas.

Tik medikas, atlikęs tyrimus, gali užčiuopti širdies ligas. Patys pacientai retai kada gali suprasti, jog jiems gresia širdies ligos.

www.alfa.lt

Comments are closed.