Kai kurie prekybininkai ir bankomatai nepriima naujų eurų

Praėjusią savaitę į apyvartą išleisti nauji 100 ir 200 eurų banknotai. Tačiau pasirodo, kad ne visi prekybininkai ir net bankai buvo pasiruošę naujovei.

Naujais banknotais gyventojai negalėjo atsiskaityti kai kuriose parduotuvėse, degalinėse, šių kupiūrų nepriėmė ir grynuosius pinigus turintys priimti komercinių bankų bankomatai, pranešė 15min.lt.

Tiesa, po 17 val. Lietuvos bankų asociacija tikino, kad dabar jau visi bankomatai naujas eurų kupiūras priima.

Lietuvos banko (LB) Ekspertizės ir techninio skyriaus viršininkas Mindaugo Montvilos portalui tv3.lt atsiųstame komentare teigiama, kad Lietuvos bankas, kartu su kitais euro zonos centriniais bankais naujuosius serijos „Europa“ 100 ir 200 eurų banknotus visuomenei ir žiniasklaidai pristatė prieš kone devynis mėnesius.

„Naujuosius banknotus ir jų apsaugos požymius pristatėme komerciniams bankams bei grynųjų pinigų tvarkytojams specialaus renginio metu; taip pat informavome verslą apie būtinybę atnaujinti turimą banknotų tvarkymo įrangą.

LB, kaip ir kiti Eurosistemos centriniais bankai, sudarė visas sąlygas banknotų įrangos gamintojams ir tiekėjams testuotis savo turimą įrangą, tam, kad įrangos pritaikymas vyktų sklandžiai ir gyventojai nepajustų jokių nepatogumų.

O nuo šių metų sausio mėn. Lietuvos banko specialistai intensyviai vykdė įrangos testavimus įmonėse. Tiesą sakant, atliekami visi įprastiniai informavimo darbai, susiję su naujų banknotų pasirodymu apyvartoje“, – komentavo viršininkas.

Anot jo, nauji banknotų išleidimas į apyvartą yra tapęs rutininiu procesu. Tiek banknotų įrangos gamintojai, tiek jų tiekėjai yra informuojami apie naujų banknotų išleidimo laiką, kokių veiksmų reikia imtis, kad įranga būtų pritaikyta ir jiems.

Anot LB atstovo, Lietuvoje gana paplitę ir prekybininkų naudojami banknotų autentiškumo įrenginiai yra tik papildoma priemonė pasitikrinti, ar banknotai nėra padirbti.

„Jeigu prekybininkai neatnaujino savo įrangos ir ji neatpažįsta naujųjų 100 ir 200 eurų banknotų, tai tikrai nėra priežastis prekybininkams nepriimti naujųjų banknotų.

Naujieji 100 ir 200 eurų banknotai yra teisėta mokėjimo priemonė Lietuvoje ir prekybininkai turi šiuos banknotus priimti iš žmonių. Visų eurų banknotų tikrumą galima nesunkiai patikrinti vadovaujantis „apčiuopk-pažvelk-pakreipk“ principu, papildomos įrangos naudojimas tikrai nėra privalomas“, – nurodė M. Montvila.

LB informavo, kad Lietuvoje nemaža dalis bankomatų išduoda 100 eurų nominalo banknotus, kuris yra ketvirtas pagal populiarumą Lietuvoje. 200 eurų banknotus Lietuvoje sutikti yra sunkiau, jie sudaro tik apie 2 proc. visų Lietuvoje išleistų banknotų. Jų didžiausia tikimybė gauti yra banko skyriuose.

Šiuo metu Lietuvos bankas yra gavęs vieną skundą dėl nepriimto naujos serijos 100 eurų banknoto.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...