Jau kitą mėnesį – pokyčiai Lietuvoje: ruošiasi blokuoti interneto svetaines

Jau kitą mėnesį internete gali būti pradėtos blokuoti nelegaliai filmus ir muziką platinančias interneto svetainės. Esą Lietuvoje piratavimas pasiekė tokį didžiulį mastą, kad kitos išeities nebelieka, o svetimą turinį pardavinėjantys piratai per metus susižeria dešimtis milijonų eurų.

Tam, kad interneto tiekėjas užblokuotų piratinę svetainę, gali pakakti piratų apvogto ir atlygio už kūrybą negaunančio atlikėjo skundo.

Kompozitorius ir prodiuseris Vytautas Bikas groja savo sukurtą visoje Lietuvoje puikiai žinomą dainą. Už tai, kad daina skamba radijo stotyse ir kavinėse, autorius gauna atlygį. Tačiau Vytautas su kartėliu apgailestauja, kad daugybė tautiečių šią ir daugybę kitų dainų klausosi nelegaliai atsisiuntę iš interneto.

Policijos duomenys rodo, kad pagal piratavimą lietuviai yra tarp Europos lyderių. Lietuvos rinkai vogtus filmus, televizijų programas, serialus, muziką ar net krepšinio varžybas neteisėtai platina šimtai svetainių.

Vien vogtą turinį platinančios svetainės „Filmai.in“ pajamos užpernai esą viršijo 2 mln. eurų. Vertinama, kad Lietuvoje nelegalų turinį platinantys tinklalapiai per metus uždirba mažiausiai 15 mln. eurų. Vieni uždarbiauja iš reklamos, kiti nesikuklina už piratinę produkcija ir pinigų paprašyti. Kultūros ministerija ir autorių gynėjai nusprendė, kad atėjo metas Lietuvoje piratavimui skelbti tikrą karą.

Valdininkai jau paruošė įstatymą, pagal kurį ruošiasi tiesiog blokuoti interneto svetaines, kuriose nelegaliai platinami autorių kūriniai.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...