Italijoje sutrumpino pensinį amžių. Ir pradėjo dalinti po 780 eurų žmogui!

Italijos prezidentas Serdžas Matarela pasirašė pensijos reformos įstatymą, kurį priėmė Italijos Ministrų taryba.

Naujas įstatymas numato, kad italai galės išeiti į pensiją 5 metais anksčiau. Iki šiol pensinis amžius Italijoje buvo 67 metai, o dabar bus 62 metai (su sąlyga, kad žmogus turi 38 metų darbo stažą). Vadinasi, bet kuris žmogus, pradėjęs dirbti 29 metų, galės išeiti į pensiją sulaukę 62-ejų!

Vyresniems žmonėms reikia dar mažesnio darbo stažo: pavyzdžiui, septyniasdešimtmečiams pakanka 30 metų darbo stažo. Privačiam sektoriui įstatymas įsigalios nuo balandžio, o viešajam – nuo rugpjūčio.

Vyriausybė tokį savo žingsnį aiškina tuo, kad ankstyvas išėjimas į pensiją stimuliuos šalies ekonomikos augimą ir suteiks daugiau darbo vietų bedarbiams.

Bet tai dar ne viskas! Kartu su pensijų įstatymu prezidentas pasirašė bazinių išmokų įstatymą.

Šis naujas įstatymas numato, kad nepasiturintys ir socialiai neapsaugoti italai gaus 780 eurų bazinę išmoką žmogui arba 1 032 eurus šeimai. Ši suma bus išmokama bedarbiams, bankrutavusiems verslininkams ir darbo stažo neturintiems jauniems žmonėms, kurie negali pretenduoti į bedarbio pašalpą.

Tačiau, anot darbo ir pramonės ministro pavaduotojo Luidžo di Majo, šios bazinės išmokos „neleis tiesiog gulėti ant sofos“.

Bedarbiai privalės lankyti persikvalifikavimo kursus ir sutikti dirbti bet kuriame šalies taške. Jeigu tris kartus iš eilės atsisakys siūlomo darbo, jie neteks išmokų. Be to, bazinių išmokų negalima leisti azartiniams žaidimams, kitaip jos taip pat nebebus mokamos.

Vyriausybės vertinimu, pirmaisiais metais išlaidos bazinėms išmokoms sudarys 7 milijonus eurų.

vmarkus.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...