Įspėjimas tėvams: paliekant vaikus su seneliais gali nepadėti ir įgaliojimas

Vaiko teisių apsaugos tarnyba „Facebook“ paskyroje paskelbė informaciją, kuri nurodo, kad vaikus paliekant pas senelius, tėvų teisės ir pareigos nėra perleidžiamos – seneliai negali vežti vaiko į ligoninę ar mokyklą.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, atsižvelgdama į socialinėje erdvėje sklandančią informaciją apie vaiko laikinąją priežiūrą (kai vaikai paliekami senelių priežiūrai, o tėvai išvyksta į užsienį padirbėti), paskelbė, kad įstatymais, tėvų teisės ir pareigos nėra perleidžiamos.

Teisės ir pareigos perleidžiamos tik išskirtiniais atvejais, kai atsižvelgiant į vaiko interesus, tėvų valdžia yra laikinai ar neterminuotai apribota arba vaikas atskirtas nuo tėvų įstatymų nustatyta tvarka.

Tarnyba nurodė, kad įgaliojimai, kuriais tėvų teisės ir pareigos būtų perleidžiamos kitiems asmenims, nėra galimi, o vaiko atidavimas prižiūrėti kitiems asmenims ilgesniam laikui, t. y. tėvų nusišalinimas nuo vaiko ugdymo, priežiūros ir kitų pareigų, yra vaiko teisių pažeidimas.

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba taip pat pabrėžė, kad palikus vaiką pas senelius ilgesniam laikui, vaikas lieka be įstatyminio atstovo, o asmuo, nesantis vaiko įstatyminiu atstovu, šiuo atveju – vaiko senelis, neturi teisės, pavyzdžiui, vesti vaiko į gydymo įstaigą, priimti sprendimų dėl jo tolesnio gydymo, gauti informaciją apie vaiką iš gydymo, ugdymo įstaigos ir registruoti vaiko į ugdymo ar gydymo įstaigą.

Po Vaiko teisių apsaugos tarnybos įrašu užvirė diskusija, o pastarasis teiginys sulaukė prieštaravimo. „Sudarant ugdymo sutartį joje nurodoma, kas t.y vardas, pavardė, asmens kodas, turi teisę atvesti ir pasiimti vaiką į/iš ugdymo įstaigos“, – komentaruose rašė „Facebook“ vartotoja.

Vaiko teisių apsaugos tarnyba šią išimtį patvirtino. „Teisingai. Pasirašant sutartį arba įgaliojimą. Tėvų pasirinkimas“, – atsakomajame komentare nurodė tarnyba.

Viena diskusijos dalyvė teigė, kad toks įstatymas yra kišimasis į privatų šeimos gyvenimą. „Tėvai turi teisę auklėti ir rūpintis savo vaikais pagal savo religinius įsitikinimus, vertybių sistemą, pažiūras. O jei vaikas pas senelius strakaliodamas susilaužys koją, tai jo į ligoninę su seneliais nepriims? O tėvai kitame mieste ir dar dirba? Tai jau iš tėvų vaikai bus atimti?“, – klausimus žėrė „Facebook“ vartotoja.

Vaiko teisių apsaugos tarnyba įraše nurodė, kad nėra draudžiama palikti vaiko atostogoms pas senelius, tačiau seneliams paliekant anūką, būtina įvertinti, kuriam laikotarpiui ir kokiu tikslu vaikas yra paliekamas.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...